INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO KIEV - PSG 3-0 (0-0 ÎN TUR)

Ghioane şi Cernat s-au calificat în semifinalele Cupei UEFA!

Articol de GSP - Publicat joi, 16 aprilie 2009 00:00

Dinamo Kiev s-a calificat în semifinalele Cupei UEFA, după ce a trecut cu scorul general 3-0 de gruparea franceză PSG.

După 0-0 pe Stade de Princes în tur, echipa românilor Ghioane şi Cernat s-a impus cu 3-0 pe teren propriu, după golurile marcate de Bangoura (4), Landreau (16,autogol) şi Vukojevici (61).

Ambii internaţionali tricolori au luat loc pe banca de rezerve, doar Tiberiu Ghioane a intrat pe teren în minutul 83 al meciului, înlocuindu-l pe Ninckovici.