INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GUIMARAES - FCSB 1-0

GUIMARAES - FCSB 1-0 // Sufocați! Statistică neverosimilă după primele 45 de minute

Articol de GSP - Publicat joi, 29 august 2019 22:10

FCSB a ratat calificarea în grupele Europa League după un meci extrem de slab cu Guimaraes, scor 0-1 (0-0 în tur). Formația lui Gigi Becali a fost sufocată în prima repriză, dar a scăpat cu noroc fără gol primit, 0-0 la pauză.

Guimaraes a controlat în totalitate prima parte a meciului. Iureșul s-a dezlănțuit încă din primul minut, când Băldrădean a intervenit salvator în fața lui Rodrigues, din situație de unu la unu!

Dominarea a continuat și a dus la o statistică neverosimilă la finalul primelor 45 de minute. FCSB a terminat cu un singur șut pe poartă, trimis de Pintilii de la mare distanță, și doar două ocazii de gol. Adversarii au avut patru lovituri cadrate, o bară, și nu mai puțin de 15 ocazii, conform UEFA!

Guimaraes a fost net superioară și la posesia mingii, pe care a deținut-o în proporție de 64 %.

Statistica primei reprize

GUIMARARES vs FCSB

Vezi și:

FCSB s-a despărțit de un fotbalist adus în această vară! Sorin Șerban a fost împrumutat la Poli Iași

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!