INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RANGERS - SPARTA PRAGA

FOTO Ianis Hagi, assist în Europa League » Niță, spectator de lux

Ianis Hagi (23 de ani, mijlocaș ofensiv) a pasat superb la golul marcat de Morelos cu Sparta Praga. Rangers a preluat avantajul în minutul 15. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 25 noiembrie 2021 22:43 / Actualizat vineri, 26 noiembrie 2021 00:08

Ianis Hagi (23 de ani, mijlocaș ofensiv) a pasat decisiv la golul marcat de Morelos cu Sparta Praga. Rangers a preluat avantajul în minutul 15. Scor final: 2-0 pentru scoțieni.

Programul complet al serii în Europa League!

Ianis s-a demarcat excelent în profunzime și, chiar dacă nu a primit o pasă ideală, a reușit să trimită mai departe la Morelos, din alunecare. Atacantul columbian l-a executat pe Holec de la 15 metri.

Florin Niță a fost doar rezervă la cehi.

Ianis Hagi, pasă de gol în Rangers - Sparta Praga

+1 FOTO

Pe Ibrox, Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 66 cu Patterson.

În actuala stagiune, Ianis a mai reușit 3 goluri și 3 pase decisive în 17 apariții la Rangers.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

SUPERCICÂLDĂU! Românul a ridiculizat apărarea lui Marseille: filmul fazei + Cic s-a îmbrâncit cu un adversar

Arsene Wenger, aproape de revenirea în fotbal: „O să ne ajute enorm!”