INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  OPTIMILE CUPEI UEFA

Mircea Lucescu şi Răzvan Raţ, învinşi de ŢSKA Moscova

Articol de GSP - Publicat joi, 12 martie 2009 00:00

Echipa lui Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a pierdut în această seară în faţa lui ŢSKA Moscova cu 1-0, în prima manşă a optimilor Cupei UEFA. Singurul gol al partidei a fost marcat de atacantul brazilian Vagner Love în minutul 50, din lovitură de la 11 metri. Răzvan Raţ a fost integralist şi a comis faultul de la faza penalty-ului.

Un alt român care reprezintă Ucraina în Cupa UEFA, Tiberiu Ghioane, a fost introdus în prelungirile meciului cîştigat de Dinamo Kiev în faţa lui Metalist Harkov (1-0).

Într-o altă partidă din cadrul fazei optimilor Cupei UEFA, Hamburg a remizat pe teren propriu cu Galatasaray (1-1), golurile fiind marcate de Jansen (50), respectiv Ayhan Akman (33).