INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ADVERSARI CFR / SPARTA PRAGA - EINDHOVEN 2-2

Remiză convenabilă

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2009 00:00

PSV, viitorul adversar al Clujului, a scos o remiză în prelungiri aseară, la Praga (2-2) cu Sparta. Echipa lui Chovanec a fost mai periculoasă şi şi-a creat destule ocazii, dar n-a înscris din 8 şuturi la poartă pînă la pauză. Eindhoven a rezistat greu presiunii. N-a putut amîna golul decît pînă în minutul 76, cînd Hubnik l-a învins pe Isaksson. Olandezii au revenit imediat şi Reis a egalat neaşteptat. Finalul a fost dramatic. Zeman a făcut 2-1 (87) şi apoi tot Reis, din penalty, a decis remiza. (Daniel Scorpie)