INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STUTTGART - LAZIO

VIDEO Alex Maxim a ieşit plin de sînge din duelul românesc cu Ştefan Radu

Articol de GSP - Publicat joi, 07 martie 2013 00:00 / Actualizat joi, 07 martie 2013 21:32

Venit pe 1.5 milioane de euro de la Pandurii, Alex Maxim nu a rezistat nici măcar o repriză în duelul cu Ştefan Radu din Stuttgart - Lazio.

Titularizat de Bruno Labbadia pentru prima oară de cînd a venit în Germania, Maxim nu a putut încheia prima repriză în confruntarea cu italienii. A fost lovit cu cotul în faţă de Hernanes şi a fost imediat schimbat cu Hajnal.

Alexandru Tudor a fost arbitrul întîlnirii şi i-a acordat cartonaş galben lui Hernanes pentru lovitura aplicată.