INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LUGANO - FCSB 1-2

VIDEO Schimbare de geniu făcută de Dică la pauză! "SuperMan" a transformat total jocul și a contribuit decisiv la golurile FCSB-ului

Articol de GSP - Publicat joi, 28 septembrie 2017 21:56

Trecut pe bancă de Nicolae Dică, Dennis Man a intrat în a doua repriză a partidei câștigată de FCSB la Lugano, scor 2-1.

VIDEO AICI!

Prima parte a jocului a fost una foarte slabă pentru FCSB, însă ieșirea lui Ovidiu Popescu și intrarea lui Man au schimbat fața echipei.

Teixeira a fost retras la mijlocul terenului, iar Man a intrat mijlocaș dreapta. Doar câteva minute i-au trebuit acestuia pentru a se face remarcat.

Fotbalistul de 19 ani a recuperat o minge în minutul 58, a centrat în fața porții, de unde Budescu a reluat fantastic sub bară. Peste doar 6 minute a deviat bine o minge la Benzar, a cărui centrare a fost trimisă în plasă de Junior Morais.