INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE/”SFERTURI”, RETUR/HANNOVER-ATLETICO 1-2 (ÎN TUR 1-2)

VIDEO Şi Maradona ar fi gelos! Adrian a marcat după ce a driblat tot

Adrian Lopez (centru) a marcat unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale carierei (foto: Reuters)

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 aprilie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 06 aprilie 2012 12:15

Atletico Madrid a făcut pasul în careul de aşi din Europa League după ce a bisat la Hanovra rezultatul din tur, 2-1. Deschiderea scorului nu a fost doar foarte importantă, ci şi deosebit de frumoasă. Autor: Adrian Lopez.

Era minutul 63. Lansat de Diego spre careul gazdelor, atacantul spaniol a trecut de Pogatetz, l-a întors imediat pe Pander, l-a depăşit şi pe portarul Zieler, apoi a mai driblat încă un neamţ înainte de a înscrie. A fost o fază de generic, în care ”genial, Adrian ne-a amintit de Maradona”, aşa cum a comentat cotidianul madrilen ”Marca”.
Vezi aici reuşita de senzaţie a lui Adrian.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”