INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - LIVERPOOL 1-3

BAYERN - LIVERPOOL 1-3 // VIDEO + FOTO Gafă URIAȘĂ a lui Manuel Neuer! Mane a profitat și a deschis scorul

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 martie 2019 22:38

BAYERN - LIVERPOOL // Sadio Mane a reușit să înscrie pentru Liverpool în minutul 26 al meciului retur cu Bayern (0-0 în tur), încheiat 1-3, după ce a profitat de o eroare impardonabilă a goalkeeperului nemților, Manuel Neuer.

CLICK PENTRU VIDEO!

Milner a trimis o minge lungă către Mane în 16 metri. Africanul lui Liverpool a preluat și, ajutat de o ieșire hazardată a lui Manuel Neuer la marginea careului mare, s-a întors și a trimis în plasă.

Portarul lui Bayern nu avea ce căuta pe linia careului de 16 metri, mai ales că Mane avea doi fundași ai lui Bayern în preajma lui.

După golul din minutul 26, nemții au revenit în calculele calificării grație autogolului lui Matip, astfel că la pauză s-a intrat cu egal, 1-1.

Detalii despre Bayern - LIverpool și Barcelona - Lyon AICI!