INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BASEL - CFR 1-0

CFR pierde orice şansă de calificare în primăvară după un joc submediocru cu Basel!

Articol de GSP - Publicat marti, 23 noiembrie 2010 00:00

CFR Cluj a ratat orice şansă de calificare în primăvara europeană după ce a cedat, 0-1, pe terenul lui FC Basel.

Elevii lui Sorin Cîrţu au avut o evoluţie modestă şi nu au ameninţat în nici un moment poarta apărată de Costanzo.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Almarares în minutul 15. Argentinianul a profitat de o eroare defensivă a CFR-ului şi a împins balonul în plasă din interiorul careului.

Deşi s-au văzut conduşi după un sfert de oră, campionii nu au tras nici măcar un şut pe spaţiul porţii pe parcursul celor 90 de minute de joc!

Grupa E
1. Bayern 12p
2. Roma 9p
3. Basel 6p
4. CFR 3p

Playtech: Anamaria Prodan, lovitură fatală pentru Laurenţiu Reghecampf. L-a ţintit unde îl doare mai tare, apoi a plecat din ţară