INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  RUBIN KAZAN - INTER MILANO, AZI, ORA 19:30

Cu Chivu titular, Inter caută diseară prima victorie în Ligă după 6 meciuri fără succes

Articol de GSP - Publicat marti, 29 septembrie 2009 00:00

Interul lui Cristi Chivu a bifat la 0-0 cu Barcelona al 6-lea meci fără victorie în Champions League. Astfel că, diseară, cele 3 puncte sînt deja obligatorii.

Intrat sîmbătă în minutul 62, ca mijlocaş stînga, la 0-1 cu Sampdoria, Chivu are toate şansele să fie titularizat fundaş stînga după ce înlocuitorul lui, Santon, a gafat la golul gazdelor. Antrenorul Jose Mourinho nu poate conta pe Sneijder (probleme la şold).