INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB - SPORTING LISABONA, 23 AUGUST, 21:45, PROTV, DOLCE, GSP

FCSB - Sporting // Gigi Becali a făcut tactica pentru meciul cu portughezii: "O să vedeți. Trebuie să speculăm asta"

Articol de GSP - Publicat joi, 17 august 2017 20:41

FCSB va juca returul din play-off-ul Ligii Campionilor cu Sporting Lisabona pe 23 august, pe Arena Națională, după ce în prima manșă a remizat, 0-0.

Gigi Becali a făcut deja tactica pentru această partidă și îi dă de înțeles lui Nicolae Dică faptul că echipa sa trebuie să atace în returul cu Sporting.

"Dacă vrem să ne calificăm trebuie să ținem mingea la noi. Nu putem juca la 0-0. Eu la meciul cu Sporting am văzut că am avut 3 ocazii mari de a marca. Ce trebuie să speculăm noi la echipa asta? Mie mi-a dat de gândit când a vorbit Boloni. Eu trebuie să speculez ce am putut să fac.

Adică să marchez goluri pentru că ei sunt slabi în apărare. O să vedeți că publicul va conta foarte mult. O să vedeți că mingea va fi și la noi. Primele 15 minute trebuie să-i facem să le fie frică de noi. Chiar ar trebui să le marcăm și un gol în primul sfert de oră. Nu e o echipă de speriat", a declarat Gigi Becali la TV Digi Sport.

5 jucătorinu va putea folosi Dică la returul cu portughezii: Pintilii (accidentat), Romario Benzar, Nedelcu şi Artur Jorge (nu sunt pe lista UEFA) şi Bălaşa (accidentat)

• FCSB - Sporting Lisabona se joacă pe 23 august, de la ora 21:45. Meciul va fi în direct pe TV Dolce Sport și ProTV și liveTEXT pe GSP.RO.