INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  RUBIN KAZAN - DINAMO KIEV 0-0

Ghioane a evoluat numai 4 minute în meciul Rubin Kazan - Dinamo Kiev 0-0

Articol de GSP - Publicat marti, 24 noiembrie 2009 00:00

Internaţionalul român Tiberiu Ghioane a evoluat în ultimele patru minute ale partidei pe care echipa sa, Dinamo Kiev, a terminat-o, marţi, la egalitate, scor 0-0, pe terenul lui Rubin Kazan, în etapa a 5-a a Grupei F a Ligii Campionilor, informează UEFA.

Mijlocaşul în vârstă de 28 de ani a bifat doar al treilea meci din cadrul grupelor, adunând un total de 81 de minute, în ciuda faptului că în campionatul intern este unul dintre cei mai buni jucători, cu trei goluri marcate.

În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev rămâne pe ultimul loc în grupă, cu 5 puncte, la egalitate cu FC Barcelona, care însă întâlneşte marţi seară Internazionale Milano, în timp ce Rubin a adunat 6 puncte şi se află la egalitate cu echipa lui Cristian Chivu.

În ultima etapă, formaţia lui Tiberiu Ghioane va juca împotriva Barcelonei, la Kiev, într-un joc decisiv pentru asigurarea unei poziţii care să-i permită calificarea în fazele superioare ale cupelor europene.

SURSA: NewsIn