INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REZULTATE

Intră şi vezi ce meciuri s-au jucat marţi seara în Liga Campionilor şi află rezultatele!

chivu messi
chivu messi

Articol de GSP - Publicat marti, 02 noiembrie 2010 00:00

Vezi AICI rezultatele înregistrate marţi seara în meciurile din grupele Ligii Campionilor! Cristian Chivu a fost titular la Inter, în eşecul  în faţa lui Tottenham, iar Deac a evoluat 9 minute la Schalke în remiza cu H. Tel-Aviv. Vezi AICI toate rezultatele!

Vezi rezumatele meciurilor de aseară din grupele Ligii!

Grupa A

TOTTENHAM - INTER 3-1 (Van der Vaart '18, Crouch '61, Pavlyuchenko '89 / Eto'o '80 )
Ora: 21:45; Stadion: White Hart Lane; Transmisie TV: TVR 1

TOTTENHAM: Cudicini - Hutton, Gallas, Kaboul, Assou-Ekotto - Lennon, Huddlestone, Modric, Bale - Van der Vaart - Crouch
Rezerve: Pletikosa, Jenas, Pavlyuchenko, Keane, Palacios, Bassong, Kranjcar
Antrenor: Harry Redknapp
Absenţi: Gomes (suspendat)

INTER: Castellazzi - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Muntari, Zanetti - Biabiany, Sneijder, Pandev - Eto'o
Rezerve: Orlandoni, Cordoba, D. Milito, Materazzi, Coutinho, Santon, Nwankwo
Absenţi: Julio Cesar, Cambiasso (accidentaţi)

Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria)


WERDER - TWENTE 0-2 (- / Chadli '81, De Jong '84)
Ora: 21:45; Stadion: Weser; Transmisie TV:  -

WERDER: Mielitz - Bargfrede, Mertesacker, Prodl, Wesley - Frings, Jensen - Hunt, Pizarro, Marin - Hugo Almeida
Rezerve: Wiedwald, Arnautovici, Silvestre, Husejinovici, Kroos, Wagner, Andersen
Antrenor: Thomas Schaaf
Absenţi: Naldo, Borowski, Bonisch (accidentaţi)

TWENTE: Mihaylov - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Leugers - Landzaat, De Jong, R. Bendtsson - Ruiz, Janko, Chadli
Rezerve: Boschker, Parker, Vukicevici, Kastrati, Schimpelsberger, Stockentree, John
Antrenor: Michel Preud'homme
Absenţi: Kuiper, Buysse, Tiendalli, Bengtsson, Bajrami, Brama (accidentaţi)

Arbitru: Alain Hamer (Luxemburg)

Meciuri disputate: Twente - Inter 2-2, Werder - Tottenham 2-2, Inter - Werder 4-0, Tottenham - Twente 4-1, Twente - Werder 1-1, Inter - Tottenham 4-3

Ai AICI clasamentul Grupei A

Etapa viitoare (24 noiembrie): Tottenham - Werder, Inter - Twente

Grupa B

BENFICA
- LYON 4-3 (Kardec '20, Coentrao '32, '67, Javi Garcia '42 /  Gourcuff '75, Gomis '85, Lovren '90+5)
Ora: 21:45; Stadion: Da Luz; Transmisie TV: -

BENFICA: Roberto - Maxi Pereira, Luisao, David Luiz, Cesar Peixoto - Carlos Martins, Javi Garcia, Fabio Coentrao - Saviola, Aimar, Alan Kardec
Rezerve: Moreira, Airton, Salvio, Jara, Felipe Menezes, Weldon, Sidnei
Antrenor: Jorge Jesus
Absenţi: Oscar Cardozo, Amorim, Roderick (accidentaţi), Gaitan (suspendat)

LYON: Lloris - Reveillere, Cris, Diakhate, Lovren - Gonalons - Pjanici, Gourcuff - Bastos, Briand, Pied
Rezerve: Vercoutre, Kallstrom, Kolosziejczak, Makoun, Gomis, Grenier, Lacazette
Antrenor: Claude Puel
Absenţi: Lisandro Lopez, Toulalan, Cissokho, Ederson (accidentaţi)

Arbitru: Craig Thomspon (Scoţia)

HAPOEL TEL AVIV - SCHALKE 0-0
Ora: 21:45; Stadion: Bloomfield; Transmisie TV: -

HAPOEL: Enyeama - Bondarv, Badier, Douglas da Silva, Ben-Dayan - Vermouth, Zahavi, Abutbul, Toama - Tamuz, Sahar
Rezerve: Ben-Shanan, Fransman, Shivon, Mare, Kende, Huta, Shish
Absenţi: Shechter, Rocchi, Lala (accidentaţi)

SCHALKE: Neuer - Uchida, Howedes, Metzelder, Escudero - Kluge - Farfan, Jurado, Rakitici - Huntelaar, Raul
Rezerve:
Unnerstall, Plestan, Edu, Gavranovici, Deac, Moritz, Matip
Absenţi: Schmitz, Schober, Jones, Hao, Hoogland, Pander (accidentaţi), Papadopoulos (decizie tehnică)

Arbitru: Franck de Bleeckere (Belgia)

Meciuri jucate: Lyon - Schalke 1-0, Benfica - Hapoel 2-0, Hapoel - Lyon 1-3, Schalke - Benfica 2-0, Lyon - Benfica 2-0, Schalke - Hapoel 3-1

Ai AICI clasamentul grupei B

Etapa viitoare (24 noiembrie): Schalke - Lyon, Hapoel - Benfica


GRUPA C

BURSASPOR - MANCHESTER UTD 0-3 (- / Fletcher '48, Obertan '73, Bebe '77)
Ora: 21:45; Stadion: "Ataturk"; Transmisie TV: Dolce Sport

BURSASPOR: Ivankov - Ali Tandogan, Omer Erdogan, Ibrahim Ozturk, Gokcek Verderson - Turgay Bahadir, Svensson, Ergici, Volkan Şen - Insua - Sercan Yildirim
Rezerve: Yavuz Ozkan, Bekir Ozan Has, Ozan Ipek, Mustaga Keceli, Nunez, Ismail Odabasi, Stepanov
Antrenor: Ertugrul Saglam
Absenţi: -

MANCHESTER: Van der Sar - Rafael - Smalling, Vidici, Evra - Scholes, Carrick - Nani, D. Fletcher, Obertan - Berbatov
Rezerve: Kuszczak, Brown, Park Ji-Sung, Hernandez, Fabio, O'Shea, Bebe
Antrenor: Alex Ferguson
Absenţi: Rooney, Giggs, Evans, Owen (accidentaţi), Ferdinand (opţiune tehnică)

Arbitru: Wolfgang Stark (Germania)


VALENCIA
- RANGERS 3-0 (Soldado '33, '71, Costa '90 / - )
Ora 21:45; Stadion: "Mestalla"; Transmisie TV: -

VALENCIA: Cesar Sanchez - Miguel, D. Navarro, Ricardo Costa, Mathieu - Joaquin, Albelda, Ever Banega, Mata - Soldado, Aduriz
Rezerve: Moya, Bruno Saltor, Mehmet Topal, Manuel Fernandes, Pablo Hernandez, Costa, Jordi Alba
Antrenor: Unai Emery
Absent: Feghouli (accidentat)

RANGERS:
McGregor - Broadfoot, Weir, Bougherra, Papac - McCulloch - Whittaker, Davis, Edu, S. Naismith - Miller
Rezerve: N. Alexander, Fleck, Lafferty, Foster, Little, Wylde, Hutton
Antrenor: Walter Smith
Absenţi: Weiss, Beattie, Webster (accidentaţi)

Arbitru: Felix Brych (Germania)

Meciuri disputate: Manchester Utd - Rangers 0-0, Bursaspor - Valencia 0-4, Valencia - Manchester Utd 0-1, Rangers - Bursaspor 1-0, Rangers - Valencia 1-1, Manchester Utd - Bursaspor 1-0.

Vezi AICI rezultatele înregistrate marţi seara în meciurile din grupele Ligii Campionilor! Cristian Chivu a fost titular la Inter, în eşecul  în faţa lui Tottenham, iar Deac a evoluat 9 minute la Schalke în remiza cu H. Tel-Aviv. Vezi AICI toate rezultatele!

Vezi rezumatele meciurilor de aseară din grupele Ligii!

Grupa A

TOTTENHAM - INTER 3-1 (Van der Vaart '18, Crouch '61, Pavlyuchenko '89 / Eto'o '80 )
Ora: 21:45; Stadion: White Hart Lane; Transmisie TV: TVR 1

TOTTENHAM: Cudicini - Hutton, Gallas, Kaboul, Assou-Ekotto - Lennon, Huddlestone, Modric, Bale - Van der Vaart - Crouch
Rezerve: Pletikosa, Jenas, Pavlyuchenko, Keane, Palacios, Bassong, Kranjcar
Antrenor: Harry Redknapp
Absenţi: Gomes (suspendat)

INTER: Castellazzi - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Muntari, Zanetti - Biabiany, Sneijder, Pandev - Eto'o
Rezerve: Orlandoni, Cordoba, D. Milito, Materazzi, Coutinho, Santon, Nwankwo
Absenţi: Julio Cesar, Cambiasso (accidentaţi)

Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria)

WERDER - TWENTE 0-2 (- / Chadli '81, De Jong '84)
Ora: 21:45; Stadion: Weser; Transmisie TV:  -

WERDER: Mielitz - Bargfrede, Mertesacker, Prodl, Wesley - Frings, Jensen - Hunt, Pizarro, Marin - Hugo Almeida
Rezerve: Wiedwald, Arnautovici, Silvestre, Husejinovici, Kroos, Wagner, Andersen
Antrenor: Thomas Schaaf
Absenţi: Naldo, Borowski, Bonisch (accidentaţi)

TWENTE: Mihaylov - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Leugers - Landzaat, De Jong, R. Bendtsson - Ruiz, Janko, Chadli
Rezerve: Boschker, Parker, Vukicevici, Kastrati, Schimpelsberger, Stockentree, John
Antrenor: Michel Preud'homme
Absenţi: Kuiper, Buysse, Tiendalli, Bengtsson, Bajrami, Brama (accidentaţi)

Arbitru: Alain Hamer (Luxemburg)

Meciuri disputate: Twente - Inter 2-2, Werder - Tottenham 2-2, Inter - Werder 4-0, Tottenham - Twente 4-1, Twente - Werder 1-1, Inter - Tottenham 4-3

Ai AICI clasamentul Grupei A

Etapa viitoare (24 noiembrie): Tottenham - Werder, Inter - Twente

Grupa B

BENFICA
- LYON 4-3 (Kardec '20, Coentrao '32, '67, Javi Garcia '42 /  Gourcuff '75, Gomis '85, Lovren '90+5)
Ora: 21:45; Stadion: Da Luz; Transmisie TV: -

BENFICA: Roberto - Maxi Pereira, Luisao, David Luiz, Cesar Peixoto - Carlos Martins, Javi Garcia, Fabio Coentrao - Saviola, Aimar, Alan Kardec
Rezerve: Moreira, Airton, Salvio, Jara, Felipe Menezes, Weldon, Sidnei
Antrenor: Jorge Jesus
Absenţi: Oscar Cardozo, Amorim, Roderick (accidentaţi), Gaitan (suspendat)

LYON: Lloris - Reveillere, Cris, Diakhate, Lovren - Gonalons - Pjanici, Gourcuff - Bastos, Briand, Pied
Rezerve: Vercoutre, Kallstrom, Kolosziejczak, Makoun, Gomis, Grenier, Lacazette
Antrenor: Claude Puel
Absenţi: Lisandro Lopez, Toulalan, Cissokho, Ederson (accidentaţi)

Arbitru: Craig Thomspon (Scoţia)

HAPOEL TEL AVIV - SCHALKE 0-0
Ora: 21:45; Stadion: Bloomfield; Transmisie TV: -

HAPOEL: Enyeama - Bondarv, Badier, Douglas da Silva, Ben-Dayan - Vermouth, Zahavi, Abutbul, Toama - Tamuz, Sahar
Rezerve: Ben-Shanan, Fransman, Shivon, Mare, Kende, Huta, Shish
Absenţi: Shechter, Rocchi, Lala (accidentaţi)

SCHALKE: Neuer - Uchida, Howedes, Metzelder, Escudero - Kluge - Farfan, Jurado, Rakitici - Huntelaar, Raul
Rezerve:
Unnerstall, Plestan, Edu, Gavranovici, Deac, Moritz, Matip
Absenţi: Schmitz, Schober, Jones, Hao, Hoogland, Pander (accidentaţi), Papadopoulos (decizie tehnică)

Arbitru: Franck de Bleeckere (Belgia)

Meciuri jucate: Lyon - Schalke 1-0, Benfica - Hapoel 2-0, Hapoel - Lyon 1-3, Schalke - Benfica 2-0, Lyon - Benfica 2-0, Schalke - Hapoel 3-1

Ai AICI clasamentul grupei B

Etapa viitoare (24 noiembrie): Schalke - Lyon, Hapoel - Benfica

GRUPA C

BURSASPOR - MANCHESTER UTD 0-3 (- / Fletcher '48, Obertan '73, Bebe '77)
Ora: 21:45; Stadion: "Ataturk"; Transmisie TV: Dolce Sport

BURSASPOR: Ivankov - Ali Tandogan, Omer Erdogan, Ibrahim Ozturk, Gokcek Verderson - Turgay Bahadir, Svensson, Ergici, Volkan Şen - Insua - Sercan Yildirim
Rezerve: Yavuz Ozkan, Bekir Ozan Has, Ozan Ipek, Mustaga Keceli, Nunez, Ismail Odabasi, Stepanov
Antrenor: Ertugrul Saglam
Absenţi: -

MANCHESTER: Van der Sar - Rafael - Smalling, Vidici, Evra - Scholes, Carrick - Nani, D. Fletcher, Obertan - Berbatov
Rezerve: Kuszczak, Brown, Park Ji-Sung, Hernandez, Fabio, O'Shea, Bebe
Antrenor: Alex Ferguson
Absenţi: Rooney, Giggs, Evans, Owen (accidentaţi), Ferdinand (opţiune tehnică)

Arbitru: Wolfgang Stark (Germania)


VALENCIA
- RANGERS 3-0 (Soldado '33, '71, Costa '90 / - )
Ora 21:45; Stadion: "Mestalla"; Transmisie TV: -

VALENCIA: Cesar Sanchez - Miguel, D. Navarro, Ricardo Costa, Mathieu - Joaquin, Albelda, Ever Banega, Mata - Soldado, Aduriz
Rezerve: Moya, Bruno Saltor, Mehmet Topal, Manuel Fernandes, Pablo Hernandez, Costa, Jordi Alba
Antrenor: Unai Emery
Absent: Feghouli (accidentat)

RANGERS:
McGregor - Broadfoot, Weir, Bougherra, Papac - McCulloch - Whittaker, Davis, Edu, S. Naismith - Miller
Rezerve: N. Alexander, Fleck, Lafferty, Foster, Little, Wylde, Hutton
Antrenor: Walter Smith
Absenţi: Weiss, Beattie, Webster (accidentaţi)

Arbitru: Felix Brych (Germania)

Meciuri disputate: Manchester Utd - Rangers 0-0, Bursaspor - Valencia 0-4, Valencia - Manchester Utd 0-1, Rangers - Bursaspor 1-0, Rangers - Valencia 1-1, Manchester Utd - Bursaspor 1-0.

Ai AICI clasamentul grupei C
Etapa viitoare (24 noiembrie): Rangers - Manchester Utd, Valencia - Bursaspor.

GRUPA D
RUBIN KAZAN - PANATHINAIKOS 0-0
Ora 19:30; Stadion: "Centralni"; Transmisie TV:  -

RUBIN: Ryzhikov - Kaleshin, Cesar Navas, Bocchetti, Ansaldi - Ryazantsev, Noboa, Natcho, Kasaev - Carlos Eduardo, Kornilenko
Rezerve: Arlauskis, Kuzmin, Salukvadze, Murawski, Medvedev, Martins, Gokdeniz Karadeniz
Antrenor: Kurban Berdiev
Absent: Şaronov (accidentat)

PANATHINAIKOS: Tzorvas - Kante, Katsouranis, Boumsong - Vyntra, Gilberto Silva, Simao, Spyropoulos - Luis Garcia, Cisse, Karagounis
Rezerve:
Karnezis, Sarriegi, Ioannidis, Govou, Plessis, Christodoulopoulos, Marinos
Antrenor: Nikos Nioplias
Absenţi:
Leto, Ninis (accidentaţi)

Arbitru: Tony Chapron (Franţa)

FC COPENHAGA - FC BARCELONA 1-1 (Messi '31 / Claudemir '32)
Ora: 21:45; Stadion: "Parken"; Transmisie TV: -

FC COPENHAGA: Wiland - Pospech, Zanka, Antonsson, Wendt - Bolanos, Kvist, Claudemir, Vingaard - N'Doye, Gronkjaer
Rezerve: Christiansen, Ottesen, Nordstrand, Santin, Kristensen, Zohore, Delaney
Antrenor: Stale Solbakken
Absenţi: Norregaard, Bergvold (accidentaţi)

BARCELONA: Valdes - Dani Alves, Pique, Puyol, Abidal - Busquets, Xavi, Keita - Messi, Iniesta, Villa
Rezerve: Mino, Bojan, Mascherano, Pedro, G. Milito, Maxwell, Adriano

Arbitru: Cristian Balaj (România)

Meciuri jucate: Barcelona - Panathinaikos 5-1, FC Copenhaga - Rubin 1-0, Rubin - Barcelona 1-1, Panathinaikos - FC Copenhaga 0-2, Panathinaikos - Rubin 0-0, Barcelona - FC Copenhaga 2-0.

Ai AICI clasamentul grupei D
Etapa viitoare (24 noiembrie): Rubin - Panathinaikos, Panathinaikos - Barcelona.

Playtech: BOMBĂ! Câți bani primește Monica Gabor după divorțul de Mr. Pink. Surpriză colosală, nimeni nu se aștepta la asta


Comentarii (16)
plesan
plesan  •  03 Noiembrie 2010, 11:35

nu stiu de ce il critica toti pe Chivu dupa fiecare partida pierduta,nu numai el a jucat slab,si alti au facut la fel de prost meciu precum el..dar el e ROMAN si trebuie criticat mereu..nu vad criticand pe nimeni de la echipa decat pe Chivu..rushine Italia!

alexpintea
alexpintea  •  03 Noiembrie 2010, 11:06

si mie mi se pare ca a fost timorat chivu, poate nu se simte bine pe stanga...mai mult ca sigur.

tifosso
tifosso  •  03 Noiembrie 2010, 09:45

Ai AICI clasamentul grupei D Etapa viitoare (24 noiembrie): Rubin - Panathinaikos, Panathinaikos - Barcelona........

Vezi toate comentariile (16)
Comentează