INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ETAPA A 3-A

Intră şi vezi meciurile de azi din UCL. Echipele probabile şi cotele meciurilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2009 00:00

Ronaldinho se întoarce pe Bernabeu, unde în sezonul 2005-2006 a învins de unul singur Realul. Acum, are parte de o nouă provocare, de această dată în tricoul Milanului.

Vezi cotele meciurilor de azi pe pariori.ro!

GRUPA C
REAL MADRID - AC MILAN
Ora: 21:45; Stadion: "Santiago Bernabeu"; TVR 1
REAL: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo - Granero, L. Diarra, Xabi Alonso, Kaka - Raul, Benzema
Antrenor: Manuel Pellegrini
Absenţi: Cristiano Ronaldo, Guti, Van Nistelrooy, Gago, Metzelder (accidentaţi)
MILAN: Dida - Oddo, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - Abate, Pirlo, Ambrosini, Seedorf - F. Inzaghi, Ronaldinho
Antrenor: Leonardo
Absenţi: Storari, Gattuso, Onyewu, Di Gennaro (accidentaţi)
Arbitru: Frank De Bleeckere (Belgia)

FC ZURICH - MARSEILLE

Ora: 21:45; Stadion: "Letzigrund";
FC ZURICH: Leoni - Stahel, Tihinen, Barmettler, Lampi - Aegerter, Gajici, Margairaz, Djurici - Nikci, Vonlanthen
Antrenor: Bernard Challandes
Absenţi: Hassli, Chikhaoui (accidentaţi)
MARSEILLE: Mandanda - Bonnart, Hilton, Heinze, Taiwo - Lucho Gonzalez, M'Bia, Benoît Cheyrou, Abriel - Niang, Brandao
Antrenor: Didier Deschamps
Absenţi: Rool (accidentat), S. Diawara (suspendat)
Arbitru: Dario Skomina (Slovenia)
Clasament
1. Real Madrid    2    2    0    0    8-2    6
2. AC Milan    2    1    0    1    2-2    3
3. FC Zurich    2    1    0    1    3-5    3
4. Olympique Marseille    2    0    0    2    1-5    0
Etapa viitoare (3 noiembrie): AC Milan - Real Madrid, Olympique Lyon - FC Zurich.

GRUPA D
CHELSEA - ATLETICO
Ora: 21:45; Stadion: "Stamford Bridge"; Boom Sport One
CHELSEA: P. Cech - Ivanovici, Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole - S. Kalou, Essien, Ballack, Lampard, Malouda - Anelka
Antrenor: Carlo Ancelotti
Absenţi: Bosingwa, Drogba (suspendaţi)
ATLETICO: Asenjo - Ujfalusi, Pablo, Juanito, Perea - Maxi Rodriguez, Jurado, P. Assuncao, Cleber Santana, Simao Sabrosa - Forlan
Antrenor: Abel Resino
Absenţi: Pernia, Roberto (accidentaţi)
Arbitru: Florian Meyer (Germania)

FC PORTO - APOEL
Ora: 21:45; Stadion: "Dragao"; Boom Sport 4
FC PORTO: Helton - Fucile, Bruno Alves, Rolando, Alvaro Pereira - Guarin, Fernando, Raul Meireles - C. Rodriguez, Falcao, Hulk
Antrenor: Jesualdo Ferreira
Absenţi: Beto, Prediger (decizii tehnice), Tomas Costa (accidentat)
APOEL: Chiotis - Elia, Haxhi, Kontis, Nuno Morais, Satsias - Michael, Charalambides, Kosowski - Helio Pinto, Mirosavljevici
Antrenor: Ivan Jovanovici
Absenţi: Broerse, Sikora, Grncarov (accidentaţi)
Arbitru: Felix Brych (Germania)
Clasament
1. Chelsea Londra    2    2    0    0    2-0    6
2. FC Porto    2    1    0    1    2-1    3
3. APOEL Nicosia    2    0    1    1    0-1    1
4. Atletico Madrid    2    0    1    1    0-2    1
Etapa viitoare (3 noiembrie): Atletico Madrid - Chelsea Londra, FC Porto - Apoel Nicosia.

BORDEAUX - BAYERN MUNCHEN
Ora: 21:45; Stadion: Chaban-Delmas; Transmisie TV: SAT 1, Boom Sport Two

BORDEAUX
Carrasso - Chalme, Ciani, Planus, Tremoulinas - Fernando, A. Diarra - Plasil, Gourcuff, Wendel - Chamakh.
Antrenor: Laurent Blanc
Absenţi: Gouffran, Henrique (accidentaţi)

BAYERN

Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Pranjici - Schweinsteiger, Van Bommel, Timoşciuk, Muller - Toni, Klose.
Antrenor: Louis van Gaal
Absenţi: Robben, Ribery, Olici, Braafheid (accidentaţi)

Arbitru: Terje Hauge (Norvegia)

JUVENTUS - MACCABI HAIFA
Ora: 21:45; Stadion: Olimpico; Transmisie TV: Boom Sport 3

JUVENTUS

Buffon - Grygera, Cannavaro, Chiellini, Grosso - Felipe Melo, Sissoko - Camoranesi, Diego, Jovinco - Amauri.
Antrenor: Ciro Ferrara
Absenţi: Salihamidzici, Tiago, Del Piero, Marchisio (accidentaţi)

MACCABI
Davidovici - Meshumar, Keinan, Teixeira, Masilela - Culma, Kayal, Refaelov, Dutra - Ghadir, Dvalişvili.
Antrenor: Elisha Levi
Absenţi: Golasa, Edri, Katan (accidentaţi)

Arbitru: Olegario Benquerenca (Portugalia)

CLASAMENT
1. Bayern    2    1    1    0    3-0    4
2. Bordeaux    2    1    1    0    2-1    4
3. Juventus    2    0    2    0    1-1    2
4. Maccabi    2    0    0    2    0-4    0
Etapa viitoare (3 noiembrie): Bayern - Bordeaux, Maccabi - Juventus

GRUPA B

ŢSKA MOSCOVA - MANCHESTER UNITED

Ora: 19:30; Stadion: Lujniki; Transmisie TV: Boom Sport Two

ŢSKA: Akinfeev - Semberas, Odiah, V. Berezuţki, A. Berezuţki - Mamaev, Aldonin, Piliev, Krasici - Dzagoev, Necid.
Antrenor: Juande Ramos
Absent: Gonzalez (accidentat)

UNITED
Van der Sar - G. Neville, Rio Ferdinand, J. Evans, O'Shea - Valencia, Carrick, Scholes, Nani - Berbatov, Owen.
Antrenor: Alex Ferguson
Absenţi: Giggs, Evra, Rooney, Fletcher, Park, Hargreaves (accidentaţi)

Arbitru: Claus Bo Larsen (Danemarca)

WOLFSBURG - BEŞIKTAŞ
Ora: 21:45; Stadion: Volkswagen Arena; Transmisie TV: -

WOLFSBURG

Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Madlung, Schafer - Hasebe, Josue, Misimovici, Gentner - Grafite, Dzeko.
Antrenor: Armin Veh
Absenţi: Ziani, Kahlenberg (accidentaţi)

BEŞIKTAŞ
Ruştu - Toraman, Ferrari, Sivok, Ismail Koybasi - Ekrem Dag, Ernst, Tabata, Yusuf Simsek - Nihat, Bobo.
Antrenor: Mustafa Denizli
Absenţi: Holosko, Guven (accidentaţi)

Arbitru: Roberto Rosetti (Italia)

Clasament
1. Man. United    2    2    0    0    3-1    6
2. Wolfsburg    2    1    0    1    4-3    3
3. ŢSKA Moscova    2    1    0    1    3-4    3
4. Beşiktaş    2    0    0    2    1-3    0
Etapa viitoare (3 noiembrie): Man. United - ŢSKA, Beşiktaş - Wolfsburg

Playtech: BOMBĂ! Frații Dedeman au spart banca. Au dat 58 de milioane de euro pe o nouă afacere neașteptată


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează