INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPE

LIGA CAMPIONILOR // VIDEO + FOTO » Seară nebună în UCL: 29 de goluri marcate! Show total în Chelsea - Ajax + revenire de senzație în Borussia - Inter » Rezultatele complete + clasament

Articol de GSP - Publicat marti, 05 noiembrie 2019 15:24

A fost o seară nebună în UEFA Champions League, marcându-se 29 de goluri în cele 8 meciuri din runda a patra. Slavia Praga a oferit supriza serii, terminând 0-0 cu Barcelona, în timp ce Chelsea - Ajax 4-4 și Borussia - Inter 3-2 au fost meciurile cele mai spectaculoase.

Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren timp de 63 de minute, a ținut-o în șah pe Barcelona pe Camp Nou și a terminat la egalitate, 0-0. Cehii au fost foarte agresivi fizic, au alergat foarte mult și i-au împiedicat pe catalani la construcție, obținând un punct important.

Chelsea și Ajax au oferit meciul serii. Olandezii au condus pe Stamford Bridge cu 4-1, în minutul 55, dar englezii au revenit pe final, după ce Ajax a rămas în nouă jucători. Chelsea a făcut 5-4, în minutul 78, dar arbitrul Gianluca Rocchi  a anulat golul lui Azpilicueta. Răzvan Marin a fost rezervă neutilizată.

Borussia, revenire în repriza a doua

Și Borussia - Inter a fost un meci cu o răstunare spectaculoasă. Italienii au avut 2-0 la pauză, dar nemții, împiniși de la spate de fani, au revenit și au marcat de trei ori în repriza a doua.

Deși Lille a avut 1-0 la pauză pe „Mestalla”, Valencia a jucat perfect în repriza a doua și a marcat de patru ori .  În Liverpool - Genk 2-1, Ianis Hagi a rămas pe banca de rezerve.

FINAL: Chelsea - Ajax 4-4

Echipele de start

Chelsea: Kepa - Tomori, Zouma, Azpilicueta, Alonso - Kovacic, Jorginho, Willian - Pulisic, Abraham, Mount
Rezerve: Caballero, Batshuayi, Christensen, Gilmour, Hudson-Odoi, James, Kante
Antrenor: Frank Lampard

Ajax: Onana - Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico - van de Beek, Ziyech, Martinez - Neres, Tadic, Promes
Rezerve: Varela, Schuurs, R.Marin, Huntelaar, Dest, De  Jong, Alvarez
Antrenor: Erik Ten Hag

FINAL:  Dortmund - Inter 3-2

Borussia Dortmund: Burki - Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz - Witsel, Weigl - Sancho, Brandt, Hazard - Gotze
Rezerve: Oelschlagel, Alcacer, Dahoud, Delaney, Guerreiro, Piszczek, Zagadou
Antrenor: Lucien Favre

Inter: Handanovic - Godin, de Vrij, Skriniar - Candreva, Vecino, Brozovic, Barella, Biraghi - Lukaku, Martinez
Rezerve: Padelli, Bastoni, Valero, Esposit, Lazaro, Politano, Sensi
Antrenor: Antonio Conte

FINAL: Liverpool - Genk 2-1

Liverpool: Alisson - Arnold, Gomez, Van Dijk, Milner - Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Origi, Keita
Rezerve: Adrian, Robertson, Mane, Lovern, Lallana, Jones, Firmino
Antrenor: Jurgen Klopp

Genk: Coucke - Cuesta Figueroa, Dewaest, Lucumi, De Norre - Maehle, Heynen, Berge, Hrosovsky
Rezerve: Vandevoordt, I. Hagi, Bongonda, Ndongala, Onuachu, Piotrowski, Wouters
Antrenor: Felice Mazzu

FINAL:  Lyon - Benfica 3-1

Lyon: Lopes - Dubois, Andersen, Denayer, Kone - Mendes, Tousart, Aouar - Reine-Adelaide, Dembele, Depay
Rezerve: Tătărușanu, Traore, Rafael, Lucas, Marcelo, Cornet, Cherki
Antrenor: Bruno Lage

Benfica: Vlachodimos - Tavares, Dias, Ferro, Grimaldo - Fernandes, Florentino, Gabriel - Chiquinho, Vinicius, Cervi
Rezerve: Zlobin, Taarabt, Seferovic, Jardel, Pizzi, De Tomas, Almeida
Antrenor: Rudi Garcia

FINAL:  Napoli - Salzburg 1-1

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Rui - Callejon, Ruiz, Zielinksi, Insigne - Mertens, Lozano
Rezerve: Ospina, Milik, Manolas, Luperto, Llorente, Hysaj, Elmas
Antrenor: Carlo Ancelotti

Salzburg: Carlos - Kristensen, Pongracic, Onguene, Wober, Ulmer - Minamino, Junuzovic, Szoboszlai - Haaland, Hwang
Rezerve: Kohn, Ashimeru, Daka, Koita, Mwepu, Ramalho, Vallci
Antrenor: Jesse Marsch

FINAL:  Valencia - Lille 4-1

Echipele de start:

Valencia: Cillessen - Wass, Garay, Gabriel, Gaya - Lee, Parejo, Kondogbia - Gomez, Rodrigo, Cheryshev
Rezerve: Domenech, Correia, Costa, Gameiro, Mangala, Torres, Vallejo
Antrenor: Albert Celades

Lille: Maignan - Soumaoro, Fonte, Gabriel - Celik, Andre, Soumare, Bradaric - Remy, Osimhen, Yazici
Rezerve: Leonardo, Bamba, Xeka, Araujo, Djalo, Mandava, Sanches
Antrenor: Christophe Galtier

FINAL: Barcelona - Slavia Praga 0-0

Echipe de start

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Vidal, Busquets, De Jong - Messi, Griezmann, Dembele
Rezerve: Neto, Alena, Fati, C. Perez, Raktic, S. Roberto, Umtiti
Antrenor: Ernesto Valverde

Slavia Praga: Kolar  - Coufal, Kudela, Frydrych, Boril - Traore, Socek, Stanciu - Sevcik, Masoupust, Olayinka
Rezerve: Kovar, Husbauer, Tecl, Provod, Skoda, Takacs, Jusuf
Antrenor: Jindřich Trpišovský

Messi a venit cu „coroana” la meci

FINAL » Zenit - RB Leipzig 0-2

Echipe de start: Kherzhakov - Smolnikov, Osorio, Ivanovic, Rkitsky - Ozdoev, Barrios, Santos - Dzyuba, Azmoun, Erokhin
Rezerve: Vasyutin, Driussi, Karavaev, Kuzyayev, Mak, Shatov, Zhrikov
Antrenor: Sergey Semak

RB Leipzig: Gulacsi - Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Sabitzer, Laimer, Demme, Nkunku - Poulsen, Forsberg
Rezerve: Mvogo, Ampadu, Cunha, Haidara, Kampl, Lookman, Werner
Antrneor: Julian Nagelsmann

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!