Articol de GSP - Publicat marti, 03 aprilie 2012 00:00 / Actualizat marti, 03 aprilie 2012 23:58

Olici 13 VIDEO, 37 VIDEO

Bavarezii au avut şi mai puţine emoţii cu Marseille, după ce cîştigaseră 2-0 în tur. Olici a aşezat "şezlongul" în prima repriză cu o "dublă" pentru ca nemţii să stea relaxaţi în actul secund.

Mîine se vor juca şi celelalte "sferturi": Real - APOEL (3-0 în tur, ora 21:45, Dolce Sport şi liveSCORE pe GSP.ro) şi Chelsea - Benfica (1-0 în tur, ora 21:45, TVR 1 şi liveSCORE pe GSP.ro).

Barcelona şi Bayern şi-au asigurat calificarea în semifinalele Ligii Campionilor după ce au reuşit să cîştige fiecare în această seară la cîte două goluri diferenţă.

BARCELONA - AC Milan 3-1
Messi 11-pen. VIDEO, Messi 41-pen. VIDEO, Iniesta 51 VIDEO / Nocerino 33 VIDEO

Pe Camp Nou, Messi n-a reuşit să nimerească poarta în primele 10 minute din două tentative. A intervenit însă "centralul" Kuipers în minutul 11, iar starul Barcei n-a ratat de la punctul cu var. Nocerino a egalat în minutul 33, însă tot gazdele aveau să intre în avantaj la vestiare după ce Messi a mai transformat un penalty acordat în urma unei decizii controversate. În repriza secundă, Iniesta a făcut rapid 3-1 şi de-atunci pentru italieni totul a fost pierdut.

BAYERN - Marseille 2-0

Echipele de start:
Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Mascherano, Fabregas, Busquets, Xavi, Iniesta, Messi, Cuenca

AC Milan: Abbiati - Mexes, Nesta, Abate, Antonini, Seedorf, Nocerino, Ambrosini, Boateng, Ibrahimovici, Robinho

Bayern: Neuer - Boateng, Lahm, Badstuber, Ribery, Alaba, Luiz Gustavo, Kroos, Tymoşciuk, Olici, Muller

Marseille: Mandanda - Azpilicueta, N'Koulou, Morel, Fanni, Cheyrou, Mbia, Brandao, Remy, A. Ayew, Valbuena