INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ

CFR Cluj - Dinamo 2-2 (5-6 la penalty-uri). Mario Camora speră că UEFA va da o mână de ajutor: „Poate avem și noi noroc”

CFR Cluj a fost eliminată de Dinamo Zagreb, scor 2-2 (5-6 la penalty-uri), în turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Mario Camora (33 de ani) nu înțelege de ce campioana României nu a controlat partida, după eliminarea din minutul 52. +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 27 august 2020 00:27 / Actualizat joi, 27 august 2020 22:52

„La loteria penalty-urilor s-a decis. Noi am avut ocazii să facem mai mult, am jucat cu un om în plus, dar nu am putut marca. Asta e. Trebuie să ne ridicăm moralul și să ne calificăm în grupele Europa League. Nici nu mai am cuvinte pentru acest meci! Sincer, nu cred că era mai bine în două manșe. Noi am avut azi o șansă importantă să mergem în turul 3. Nu ne-am putut crea ocazii, i-am lăsat să aibă contraatacuri.

Trebuia să fim mai calmi, să avem posesie, dar acum nu mai putem face nimic. Adversarul nu a fost așa de complicat. Mister deja a cerut mai mulți jucători, mai mult opțiuni, dar asta nu e o scuză”, a declarat Camora la Look Sport.

„Sperăm să avem și noi puțin noroc acum, să fim extrași să jucăm direct în play-off-ul Europa League. Dacă nu, luptăm să ajungem acolo”
- Mario Camora

+45 FOTO

EXCLUSIV Billel Omrani, superofertă de transfer chiar în ziua meciului! Dan Petrescu e un car de nervi

CFR CLUJ - DINAMO ZAGREB. Alex Chipciu știe secretul campioanei: „Adversarii zic: «Bă, dar eu am avut ocazii, am controlat jocul!»”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”