INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - ROMA 4-1

Pique, după victoria la scor cu italienii: "Roma nu e slabă, dar suntem noi prea buni"

Articol de GSP - Publicat joi, 05 aprilie 2018 00:08

Gerrard Pique (31 de ani) a marcat un gol în victoria categorică a Barcelonei, scor 4-1, contra celor de la AS Roma și țintește către o triplă istorică, Liga Campionilor, La Liga și Cupa Spaniei.

"Am făcut o partidă excelentă. Autogolurile adversarilor demonstrează asta. Dacă marchezi în propria poartă înseamnă că adversarii pun presiune, joacă în preajma careului tău. Roma este un adversar pe măsură, nici vorbă să fie cel mai slab din sferturile Ligii. A prestat un fotbal de calitate, poate puțin mai defensiv decât ne așteptam noi.

Trebuie să ne facem treaba în continuare, să păstrăm forma din acest moment. Suntem într-o poziție excelentă pentru a câștiga toate cele 3 trofee, Liga Campionilor, La Liga și Cupa Spaniei", a declarat Gerard Pique după meci.

Vezi aici reușitele din Barcelona - Roma, 4-1.