INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - AJAX 1-4

REAL MADRID - AJAX 1-4// FOTO Dublă lovitură pentru Real Madrid: Lucas Vazquez și Vinicius s-au accidentat în prima repriză! Vinicius a părăsit terenul în lacrimi

Vinicius // FOTO: Reuters +5   FOTO
Vinicius // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat marti, 05 martie 2019 22:33

Prima repriză a meciului dintre Real Madrid și Ajax, terminat 1-4, a fost una de coșmar pentru spanioli.

După ce a primit două goluri în primele 18 minute, Real Madrid a avut și probleme cu accidentările, iar antrenorul Sanatiago Solari a fost nevoit să schimbe doi titulari.

În minutul 29, Lucas Vazquez a acuzat probleme medicale și a fost schimbat cu galezul Gareth Bale.

vinicius junior 5 +6 FOTO

După 6 minute, în minutul 35, problemele s-au agravat pentru spanioli. Brazilianul Vinicius junior, 18 ani, a părăsit în lacrimi terenul. Atacantul a șutat în plasa laterală, a căzut prost și a rămas întins în afara gazonului. Vinicius nu a putut continua meciul și a plecat în lacrimi spre bancă, fiind înlocuit de Marco Asensio.

Urmărește AICI detalii, foto și video de la meciurile Real Madrid - Ajax și Borussia - Tottenham