INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR/ FC BARCELONA

Subtil sau direct? » Reacţia lui Mourinho după prima repriză din Barca-Milan

Lionel Messi a marcat două goluri în meciul cu AC Milan foto: reuters

Articol de GSP - Publicat marti, 03 aprilie 2012 00:00 / Actualizat marti, 03 aprilie 2012 23:38

Jose Mourinho, antrenorul celor de la Real Madrid, a apelat la o metodă inedită pentru a-şi exprima opinia despre prima repriză din returul sferturilor de finală, dintre FC Barcelona şi AC Milan.

După primele 45 de minute, Barca conducea cu 2-1 graţie golurilor marcate din penalty-uri controversate, de Lionel Messi. Scorul final a fost 3-1. În tur, cele două formaţii au încheiat la egalitate, 0-0.

Vezi AICI VIDEO din semifinalele Ligii Campionilor! FC Barcelona şi Bayen Munchen, primele două echipe calificate în semifinale

"După aceste 45 de minute ştiu cine va cîştiga Liga", a scris Eladio Paramés, purtătorul de cuvînt al lui Mourinho pe contul de twitter, potrivit cotidianului spaniol "AS".