INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FC PORTO - AC MILAN 1-0

Ce au scris italienii despre Tătărușanu, după înfrângerea lui AC Milan în fața lui FC Porto

Ciprian Tătărușanu / Sursă foto: Twitter@ AC Milan

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 octombrie 2021 11:08 / Actualizat miercuri, 20 octombrie 2021 12:24

Ciprian Tătărușanu (35 de ani) a bifat al doilea meci consecutiv în poarta lui AC Milan. Goalkeeper-ul a evoluat marți seara în disputa cu FC Porto din Champions League, pierdută de „diavoli” cu 0-1.

Folosit din nou din cauza accidentării lui Mike Maignan, titularul dintre buturile milanezilor, Tătărușanu a avut o evoluție sigură în deplasarea din Portugalia. Fără vreo vină la golul primit în minutul 65, portalul Tuttomercatoweb i-a acordat nota 6.

Nu are nicio vină la golul luat. Nu a fost nevoit să facă miracole. Porto a atacat foarte mult, însă acțiunile ofensive nu au avut precizie”

Ciprian Tătărușanu, titular în FC Porto - AC Milan

Ciprian Tătărușanu (35 de ani) a fost titular la AC Milan în partida italienilor cu FC Porto din Liga Campionilor. Portughezii s-au impus cu 1-0.

Ciprian Tătărușanu, titular pentru prima dată la AC Milan într-un meci de Liga Campionilor, nu a avut prea mult noroc. Românul a încasat singurul gol al meciului în minutul 65, când Luis Diaz l-a învins cu un trasor de la 15 metri. Mascat, Tătă nu a avut ce face.

În week-end, Tătărușanu a impresionat la primul meci după 10 luni pentru AC Milan

Titular în poarta lui AC Milan pentru prima dată după aproximativ 10 luni, Ciprian Tătărușanu (35 de ani) a încasat două goluri împotriva Veronei, dar echipa sa a reușit să câștige, scor 3-2. Învins de două ori în prima parte, mai întâi de Caprari (minutul 7), apoi de Barak din penalty (minutul 24), Tătărușanu a ieșit cu capul sus din confruntarea cu Verona.

El a avut 3 intervenții salvatoare, 6 pase lungi precise din 18 încercări și 47 de atingeri. În plus, cele două goluri ale adversarilor nu-i pot fi imputate, acestea venind pe seama unor greșeli ale fundașilor.

Diego Simeone explică de ce nu l-a salutat pe Klopp: „Nu e sănătos!” » Ce spune antrenorul lui Liverpool

Ciprian Tătărușanu, titular în FC Porto - AC Milan » Italienii sunt ultimii în grupă!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”