INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPE

UEFA CHAMPIONS LEAGUE. VIDEO + FOTO Bayern, devastatoare și în noua ediție! Real Madrid și Inter, probleme în grupa B

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2020 10:42 / Actualizat joi, 22 octombrie 2020 00:02

Prima mare surpriză a sezonului 2020/2021 din UEFA Champions League a avut loc astăzi. Real Madrid a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, în fața unui Șahtior decimat de Covid-19.

Bayern Munchen, deținătoarea trofeului UEFA Champions League și marea favorită a noului sezon, a început cu o prestație dominantă în fața lui Atletico Madrid. Bavarezii s-au impus cu 4-0, prin „dubla” lui Coman și șuturile violente ale lui Goretzka și Tolisso. Scorul serii a fost egalat și de Atalanta. „Gașca nebună” a lui Gasperini a învins-o cu 4-0 pe Midjylland, debutantă în competiție. Echipele din Anglia, Liverpool și Manchester City, au debutat și ele cu dreptul.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Înfrângerea lui Mircea Lucescu împotriva lui Juventus, analizată de presa din Ucraina: „O palmă în figură. Mai mult șah decât fotbal”

BARCELONA - FERENCVAROS. Ansu Fati intră în istoria Champions League! Recordul fantastic stabilit la numai 17 ani