INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PLAY-OFF

VIDEO Ludogoreţ a făcut un pas greşit în campionat înaintea partidei cu Steaua, din play-off-ul Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 23 august 2014 23:53

Adversara Stelei din play-off-ul Ligii Campionilor, a făcut un pas greşit în campionatul din Bulgaria.

Ludogoreţ n-a reuşit decît un rezultat de egalitate, 2-2, în meciul cu Lokomotiv Sofia, iar după şase etape, adversara Stelei ocupă locul secund, cu 11 puncte. Antrenorul lui Ludogoreţ nu a folosit toţi titularii din meciul cu Steaua, iar în cele 90 de minute nu a făcut nici o schimbare.

Mijlocaşul Abel Anicet este omul care a înscris ambele goluri pentru Ludogoreţ. Prima reuşită a venit în minutul 9, iar cel de-al doilea gol l-a marcat cu 9 miunte înainte de final. Fundaşul Guilherme Choco a fost eliminat, după două cartonaşe galbene.

Steaua se va deplasa la Sofia, miercuri, pentru returul play-off-ului Ligii Campionilor cu Ludogoreţ, după ce în prima manşă roş-albaştrii s-au impus cu 1-0 pe Arena Naţională.