INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  BRAZILIA - ITALIA 2-0

Brazilia învinge Italia prin două reuşite de senzaţie! Vezi golurile!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 februarie 2009 00:00

Brazilia a învins Italia cu 2-0 într-o partidă amicală disputată pe Emirates Stadium din Londra. Elevii lui Carlos Dunga au deschis scorul prin Elano în minutul 13 şi l-au majorat un sfert de oră mai tîrziu prin reuşita de senzaţie a lui Robinho.

Squadra Azzurra a replicat timid, dar nici Di Natale sau Gilardino în prima repriză, nici Luca Toni în cea de-a doua nu au reprezentat pericole reale pentru poarta lui Julio Cesar.