PRELIMINARII CM 2010  ·  FRANŢA - ARGENTINA

Maradona a anunţat lotul pentru partida amicală cu Franţa

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 februarie 2009 00:00

Selecţionerul echipei naţionale a Argentinei, Diego Maradona, a convocat 24 de jucători pentru meciul amical contra Franţei, care va avea loc la 11 februarie, la Marseille, informează AFP.

Tehnicianul regretă că a trebuit să renunţe la mijlocaşul Cristian Ledesma, de la San Lorenzo, deoarece acesta va evolua în Copa Libertadores contra echipei mexicane San Luis de Potosi. Din lotul Argentinei va lipsi şi Juan Roman Riquelme, de la Boca Juniors.

Lotul Argentinei:


Portari: Juan Pablo Carrizo (Lazio Roma), Sergio Romero (AZ Alkmaar);

Fundaşi: Javier Zanetti, Nicolas Burdisso, Walter Samuel (toţi Inter Milano), Martin Demichelis (Bayern Munchen), Gabriel Heinze (Real Madrid), Daniel Diaz (Getafe), Marcos Angeleri (Estudiantes de La Plata), Emiliano Papa (Velez Sarsfield);

Mijlocaşi: Javier Mascherano (Liverpool), Fernando Gago (Real Madrid), Maximiliano Rodriguez (Atletico Madrid), Jonas Gutierrez (Newcastle), Luis Gonzalez (Porto), Juan Sebastian Veron (Estudiantes de La Plata), Daniel Montenegro (Independiente);

Atacanţi: Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Aguero (Atletico Madrid), Carlos Tevez (Manchester United), Ezequiel Lavezzi, German Denis (ambii Napoli), Lisandro Lopez (Porto), Angel Di Maria (Benfica).

Adversara Argentinei, Franţa, face parte din Grupa 7 a preliminariilor CM 2010, alături de România, Serbia, Lituania, Austria şi Insulele Feroe.

NewsIn

Selecţionerul echipei naţionale a Argentinei, Diego Maradona, a convocat 24 de jucători pentru meciul amical contra Franţei, care va avea loc la 11 februarie, la Marseille, informează AFP.

Tehnicianul regretă că a trebuit să renunţe la mijlocaşul Cristian Ledesma, de la San Lorenzo, deoarece acesta va evolua în Copa Libertadores contra echipei mexicane San Luis de Potosi. Din lotul Argentinei va lipsi şi Juan Roman Riquelme, de la Boca Juniors.

Lotul Argentinei:

Portari: Juan Pablo Carrizo (Lazio Roma), Sergio Romero (AZ Alkmaar);

Fundaşi: Javier Zanetti, Nicolas Burdisso, Walter Samuel (toţi Inter Milano), Martin Demichelis (Bayern Munchen), Gabriel Heinze (Real Madrid), Daniel Diaz (Getafe), Marcos Angeleri (Estudiantes de La Plata), Emiliano Papa (Velez Sarsfield);

Mijlocaşi: Javier Mascherano (Liverpool), Fernando Gago (Real Madrid), Maximiliano Rodriguez (Atletico Madrid), Jonas Gutierrez (Newcastle), Luis Gonzalez (Porto), Juan Sebastian Veron (Estudiantes de La Plata), Daniel Montenegro (Independiente);

Atacanţi: Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Aguero (Atletico Madrid), Carlos Tevez (Manchester United), Ezequiel Lavezzi, German Denis (ambii Napoli), Lisandro Lopez (Porto), Angel Di Maria (Benfica).

Adversara Argentinei, Franţa, face parte din Grupa 7 a preliminariilor CM 2010, alături de România, Serbia, Lituania, Austria şi Insulele Feroe.

NewsIn



O fată de 15 ani a fost dusă la marginea orașului pentru a întreține relații intime cu mai mulți bărbați. Incredibil ce i-au făcut Cătălin și Victor! „ca să facă treabă...„
Libertatea
Comentarii (10)
 •  01 Iunie 2010, 10:43
Postat de pe 04 Februarie 2009, 18:00

unde este higuain cel mai bun atacant dupa messi,apararea e imbatranita.trebuiau convocati cruz,cambiasso,fratii militto jucatorii cu fizic superior.argentina nu areo echipa echilibrata,prea multi mingicari, iata de ce nu au obtinut nimic la ultimele 4 cam.mondiale.

higuain e PA!

 •  04 Februarie 2009, 19:27

Diego Milito , locul 2 in Italia in clasamentul golgheterilor , unde este??

 •  04 Februarie 2009, 19:10

carizzo-zanetti,burdisso,samuel,heinze-maxi rodriguez,mascherano,gago,jonas-messi,tevez,kun aguero

Vezi toate comentariile (10 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis, WTA
Turneul din Roma
Digi 2
18:00 Fotbal, Liga 1
Chindia - Hermannstadt
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:30 Fotbal, Bundesliga 2
Hamburger SV - Fortuna Dusseldorf
Digi 4
21:00 Fotbal, Liga 1
Astra - CFR Cluj
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga
Bayern Munchen - Schalke 04
Digi 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1
Lyon - Nimes
Digi 3
22:00 Fotbal, La Liga
Getafe - Osasuna
Digi 4
Program TV complet

Liga 1