INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  FRANŢA - ROMÂNIA 1-1

Mirel Rădoi: "Probabil că francezii se aşteptau să ne bată lejer"

Mirel Radoi, Radoi, Romania

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 septembrie 2009 00:00

Mirel Rădoi, fundaşul lui Al Hilal, crede că francezii se aşteptau să învingă lejer România la Paris, dar echipa noastră a arătat ambiţie şi voinţă.

"Au avut ocazii, dar şi noi am ratat cea mai mare şansă a meciului. Probabil că francezii se aşteptau să ne bată lejer. E bine că nu ne-am făcut de rîs şi am arătat ambiţie şi voinţă. Trebuie să adunăm cît mai multe puncte", a spus Mirel Rădoi.

Comentarii (18)
skrilla
skrilla  •  06 Septembrie 2009, 18:59
Postat de pe 06 Septembrie 2009, 18:39

ce schimbare in bine ai vazut tu in jocul nationalei bah chifla? Cu lituania am batut 1-0 dar ne-au inghesuit aia rau de tot in careu in perioade maaaari de timp. Cu ungaria am dat un gol, frumos ce-i drept si i-am lasat sa ne calareasca fara sa-i mai suparam in atac. Franta ne-a umilit timp de 90 de minute. Rezultatele au fost bune dar jocul a fost slab de toate in toate meciurile cu lucescu antrenor. Nu m-as mira sa fim inferiori si austriecilor miercuri...Sunetem de tot rasul!

Minunile nu se realizeaza peste noapte.De la 0-3 cu Lituania te-ai fi asteptat ca dupa cateva luni sa invingem si sa dominam Franta?Nici mie nu mi-a placut Piturca,dar anumite merite pe care le-a avut trebuiesc recunoscute,fara sa gandim ca si tine si sa visam la ponei roz de la o zi la alta!Numai bine!

skrilla
skrilla  •  06 Septembrie 2009, 18:56

In primul rand nu e cazul sa mi te adresezi astfel,tinere.Iar daca tu nu observi nici o diferenta in cele 3 meciuri fata de meciurile pierdute impotriva Lituaniei,care ne-a umilit efectiv,Austria ne-a invins dupa ce am condus,iar cu I-le Feroe efectiv ne-am chinuit,atunci pot spune ca esti orb sau mintea ta pufoasa nu poate sa perceapa o diferenta intre "rau" si "spre bine"?!Nu iti place tie de Razvan Lucescu,inteleg,dar acest lucru nu trebuie sa te faca dobitocc,sincer.

•  06 Septembrie 2009, 18:39