INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

AL SADD - AL HILAL 1-4 // VIDEO » Răzvan Lucescu, împărat în Asia! L-a umilit pe Xavi și este la un pas de finala Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat marti, 01 octombrie 2019 20:30

Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, este un pas de finala Ligii Campionilor Asiei, după 4-1 pe terenul lui Al Sadd (Qatar). Returul e pe 22 octombrie.

Al Sadd - Al Hilal 1-4

• Au marcat: Gomis 14' ag. / Gomis 33', 60', Albulayhi 45+2', Al Shalhoub 67'
  • Cartonaș roșu: Hassan 35' (Al Sadd)

Al Sadd: Al Sheeb - Jung, Al Hajri, Salman, Hassan - Khoukhi, Gabi - Al Haydos, Nam, Afif - Bounedjah
Antrenor: Xavi Hernandez

Al Hilal: Al Muaiouf - Al Burayk, Jang, Albulayhi, Al Shahrani - Kanu, Al Faraj - Carrillo, Giovinco, Al Dawasari - Gomis
Antrenor: Răzvan Lucescu

Al Sadd, echipa antrenată de legendarul Xavi,  a început bine meciul și a avut 1-0, după autogolul francezului Bafetimbi Gomis. Atacantul francez s-a revanșat în minutul 33, egalând cu un șut din mijlocul careului.

Al Hilal a intrat în avantaj la pauză, după ce Albulayhi a împins mingea în poartă, din 3 metri, în minutul 45+2. După pauză, tot elevii lui Răzvan Lucescu au jucat mai bine.

În minutul 60, Al Hajri, în duel cu Gomis, a deviat decisiv mingea în proprie poartă, ducând scorul la 3-1. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 67, când Al Shalhoub a șutat perfect de la 10 metri.

În cea de-a doua semifinală se vor duela Urawa Reds (Japonia) și Guangzhou Evergrande (China).

VIDEO cu golurile:

1-0

1-1

1-3

1-4

Vezi și:

VIDEO Final dramatic pentru echipa lui Șumudică » A ratat șansa de a trece pe locul 2 în ultimele minute, deși a jucat cu un om în plus aproape o repriză

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!