INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE

Al Wahda și-a revenit! O nouă victorie pentru formația lui Laurențiu Reghecampf

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 octombrie 2018 20:39

Al Wahda a trecut peste înfrângerea de etapa trecută și a învins-o azi pe Emirates Club, în deplasare, scor 3-1. Este al 4-lea succes pentru formația lui Reghecampf în primele 5 etape.

Toate cele 4 goluri au fost marcate în prima repriză. Leonardo (12) și Batna (17, 42) au marcat pentru formația românului. Cei doi și-au oferit și pasele decisive unul altuia.

Al Wahda a urcat pe locul 3, cu 12 puncte, având cel mai bun atac din campionat, 19 goluri marcate.

Formația românului se află în spatele celor de la Al Ain și Al Sharjah, care au și un meci mai puțin.