Boloni, ultimul meci pentru Standard, după umilinţa cu Anderlecht?

Standard
Standard

Articol de — Luni, 18 Ianuarie 2010

Şi jucătorii l-au lăsat baltă pe antrenorul român. Witsel a fost eliminat, Mbokani a ratat un penalty, iar Traore şi Mangala au dat autogoluri

Situaţia lui Ladislau Boloni la Standard  e tot mai precară. Campioana en titre a Belgiei a fost efectiv umilită ieri de rivala Anderlecht chiar la Liege, scor 0-4, şi a coborît din nou în clasament, de pe locul 7 pe 8.
Aşa cum s-a derulat confruntarea cu liderul, impresia e că jucătorii l-au lăsat pur şi simplu baltă pe tehnicianul român. În minutul 43, la scorul de 0-1, Witsel a intrat criminal la maghiarul Juhasz (în tur îi rupsese piciorul lui Wasilewski) şi arbitrul n-a stat pe gînduri: "roşu" direct!

În minutul 56, la scorul de 0-2, gazdele au avut şansa unei reveniri în meci. Mbokani a obţinut un penalty, dar l-a ratat. Finalul a întărit şi mai mult senzaţia trădării. Moussa Traore (80) şi Mangala (83) au înscris în proprie poartă şi-au dus astfel scorul la un incredibil 0-4!

Reacția actorului Adrian Titieni după ce s-a aflat despre idila dintre fosta sa soție și Alexandru Papadopol. Mesaj pentru fosta nevastă și noul ei iubit