INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AC MILAN

Visul frumos s-a terminat pentru Tătărușanu » Anunțul făcut astăzi de Pioli

Portarul francez Mike Maignan (26 de ani) s-a recuperat după accidentare și îi va lua locul lui CIprian Tătărușanu (35 de ani) în poarta lui AC Milan.

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 18:38 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 19:41

Ciprian Tătărușanu nu va avea ocazia să îl înfrunte pe Vlad Chiricheș, în AC Milan - Sassuolo, meci programat duminică, de la ora 16:00.

Mike Maignan, portarul titular al „diavolilor milanezi”, s-a refăcut complet după accidentare, iar Stefano Pioli a anunțat că îl va trimite din primul minut.

Ce au făcut stranierii în week-end » Răzvan pierde și derby-ul, după ce ultrașii au întrerupt meciul timp de 40 de minute!
campionate

Ciprian Tătărușanu revine pe bancă la AC Milan

„Maignan este bine, a început să se pregătească cu echipa. Este pregătit, a scurtat mult perioada de recuperare, are o mentalitate de campion. El va juca mâine!

Tătărușanu s-a descurcat bine și mă bucur pentru el. Dar de mâine va reveni Mike”, a spus Stefano Pioli, antrenorul lui AC Milan, într-o conferință de presă, citat de Milan News

Ciprian Tătărușanu, evoluții contrastante la Milan

Ciprian Tătărușanu a fost titular în ultimele 9 meciuri jucate de AC Milan, 6 în Serie A și 3 în Liga Campionilor. Portarul român a încasat 9 goluri și a avut două momente definitorii.

• a apărat un penalty în derby-ul cu Inter, încheiat la egalitate, scor 1-1
  • a greșit flagrant la un gol în eșecul cu Fiorentina, scor 3-4

VIDEO Ciprian Tătărușanu, erou în „Derby della Capitale”

EXCLUSIV Noul antrenor al lui Manchester United a transferat un mare atacant român: „El m-a adus”

După rușinea din Conference League, Tottenham se afundă în datorii! Antonio Conte, dezamăgit: „Nu sunt magician”