INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ESPANYOL - CELTA VIGO 1-1

Costel Gâlcă nu mai înțelege ce se întâmplă cu echipa sa: "Am început meciul cu frică"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 aprilie 2016 12:48

Espanyol și Celta Vigo au terminat la egalitate, 1-1, în etapa a 34-a din La Liga, după ce formația lui Costel Gâlcă s-a văzut condusă din minutul 28 de Aspas.

Tehnicianul român al lui Espanyol recunoaște că Celta a controlat jocul, însă spune că nu-și dă seama ce are echipa de a intrat cu frică în meci.

"Noi am reacționat foarte bine după ce am primit gol și am început să combinăm mai mult. Am început meciul cu frică și nu înțeleg de ce. Ne-am revenit și am avut ocazii clare de gol chiar dacă uneori adversarul a controlat jocul.

Încă de la început am optat pentru atac pentru că aceasta era singura variantă pentru a ne impune. În ultimele câteva minute am fost puțin dezorientați, dar ne-am revenit până la urmă. Nu știu dacă să spunem că suntem fericiți... să vedem ce vom face cu Las Palmas", a declarat Gâlcă.