INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  HOFFENHEIM - HERTHA 0-1

Cu Nicu 75 de minute pe teren, Hertha învinge revelaţia Hoffenheim, 1-0!

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 aprilie 2009 00:00

Echipa la care activează internaţionalul român Maximilian Nicu, Hertha Berlin, a învins, vineri, în deplasare, pe Hoffenheim, scor 1-0, în primul meci al etapei a 29-a din Bundesliga, informează Kicker.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ebert, în minutul 41. Nicu a început meciul din postura de rezervă şi a fost introdus în teren în minutul 15.

În urma acestui rezultat, Hertha Berlin a acumulat 55 de puncte şi a urcat pe locul 2 în clasament, cel puţin până la disputarea celorlalte jocuri din această rundă, în timp ce Hoffenheim rămâne cu 45 de puncte, pe locul 8.

Celelalte meciuri ale etapei a 29-a se vor disputa sâmbătă şi duminică.