INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Egal pentru echipa lui Dan Petrescu » Marius Constantin nu a fost folosit de antrenorul român

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 octombrie 2015 14:54

Formaţia Jiangsu Sainty, antrenată de Dan Petrescu, a terminat azi la egalitate 1-1, meciul cu Hangzhou Greentown.

Pentru echipa lui Dan Petrescu, la care Marius Constantin nu a jucat, a marcat Escudero, în minutul 26. Zece minute mai tîrziu, Xie Pengfei a egalat. După 29 de etape, Jiangsu Sainty se află pe locul 8, cu 35 de puncte.

Tianjin Teda, echipa lui Cristi Tănase, a cîştigat meciul cu Beijing Guoan, scor 4-0. Românul a fost rezervă şi a intrat în minutul 89.

Tianjin Teda se află pe locul 14, cu 30 de puncte, cu două mai puţin decît prima echipă care retrogradează.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”