INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Fiorentina lui Tătărușanu a învins Milan! Cu Chiricheș titular, Napoli a pierdut rușinos în prima etapă

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 august 2015 23:50

Napoli a debutat cu stîngul în noul mandat al lui Maurizio Sarri. A pierdut primul meci al sezonului, 1-2 cu Sassuolo, în deplasare.

Hamsik a deschis scorul în minutul 3, Floro Flores a egalat după jumătate de oră, iar scorul final a fost stabilit de Sansone în minutul 84.

Vlad Chiricheș a fost integralist la Napoli și a luat un cartonaș galben în minutul 18.

Tot în Serie A, Ciprian Tătărușanu a fost și el integralist, la Fiorentina, care a învins AC Milan cu 2-0. Golurile au fost marcate de Marcos Alonso, minutul 38, și Ilicici, 56.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”