INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

FOTO Cristi Ganea a ratat penalty-ul decisiv în duelul cu Mainz » Maxim a marcat cu Fiorentina

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 august 2018 19:40

Cristian Ganea (26 de ani) a evoluat în meciul test pierdut de Athletic Bilbao în fața lui Mainz, 0-0, 3-5 după loviturile de departajare, și a ratat penalty-ul decisiv.

Athletic Bilbao a disputat astăzi două meciuri de pregătire atipice, în compania lui Mainz și a italienilor de la Fiorentina. Partidele s-au disputat pe durata unei singure reprize de 45 de minute.

Cristi Ganea, fotbalistul adus de la Viitorul, a fost introdus în ultimul sfert de oră al  celui de-al doilea amical, contra formației lui Alexandru Maxim. Partida s-a încheiat 0-0 și s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare. Primii 9 fotbaliști au executat perfect. Cristi Ganea a executat tare, dar nu a nimerit poarta.

Maxim a jucat cu Fiorentina din minutul 15, înscriind din penalty. Meciul s-a terminat 5-4.

Bilbao a remizat și în primul meci, tot 0-0, contra Fiorentinei, și s-au impus la penalty-uri, scor 5-3.

40.000.000 €este clauza de reziliere stabilită de basci pentru Cristian Ganea

Vezi și: VIDEO Continuă dezastrul pentru Ludogoreț! Keșeru a ratat un penalty și echipa românilor a pierdut

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”