INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GALATASARAY - SIVASSPOR

GALATASARAY - SIVASSPOR 3-2 // FOTO+VIDEO » Florin Andone, „dublă” pentru Galata în 20 de minute!

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 octombrie 2019 20:34

Galatasaray a învins-o pe Sivasspor, în cadrul etapei a opta din prima ligă a Turciei, cu scorul de 3-2, iar atacantul român Florin Andone (26 de ani) a reușit să înscrie primele sale goluri în tricoul Galatei.

Falcao nu a fost în lot pentru această partidă, suferind o accidentare la tendonul lui Ahile. Astfel, Florin Andone a profitat de șansa de a se impune în Turcia.

În minutul 22, atacantul român a scăpat pe partea stângă și a șutat puternic din marginea careului, reușind să îl învingă pe portarul advers cu o minge trimisă la vinclu. La 20 de minute distanță, Andone transformă fără emoții o lovitură de la 11 metri. A bătut puternic, pe jos.

Oaspeții au reușit să reducă din diferență în minutul 69, prin Kone, dar Galata a marcat pentru 3-1 după doar cinci minute, prin Babel. Totuși, echipa lui Florin Andone a tremurat un pic pe final, pentru că Yesilyurt a punctat pentru Sivasspor. Cu Paul Papp doar rezervă, Sivasspor nu a reușit să revină.

Astfel, Galatasaray ocupă locul 2 în clasament, păstrând avansul de un punct față de Sivasspor și menținând apropierea de un punct față de liderul Alanyaspor.

3 meciuria jucat Florin Andone pentru Galatasaray în prima ligă a Turciei

GALATASARAY - SIVASSPOR 3-2

ECHIPELE DE START:

Galatasaray: Muslera - Ozbayrakli, Marcao, Nekadio, Tasdemir - N'Zonzi - Mor, Belhanda, Bayram, Babel - Andone
Rezerve: Kocuk, Akgun, Antalyali, Buyuk, Calik, Donk, Durmaz, Inan, Nagatomo, Seri
Antrenor: Fatih Terim

Sivasspor: Samassa - Goiano, Appidangoye, Osmanpasa, Ciftci - Arslan, Yandas, Cofie - Kilinc, Yatabare, Fernando
Rezerve: Vural, Yildirim, Aksoy, Djerlek, Erdal, Kone, Papp, Traore, Vieira, Yesilyurt
Antrenor: Riza Calimbay

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”