INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

GAZIANTEP - FENERBAHCE 0-2 // Marius Șumudică a pierdut primul meci din 2020 » Exasperat, s-a aruncat în genunchi

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 ianuarie 2020 19:22

Gaziantep, formația lui Marius Șumudică, a pierdut partida disputată pe teren propriu cu Fenerbahce, scor 0-2.

Marius Șumudică spera să mai facă o surpriză în Turcia. Dar astăzi, Gaziantep (cu Alin Toșca integralist) a fost învinsă acasă de Fenerbahçe (0-2). Kruse a deschis scorul în minutul 51, după care gazdele au forțat egalarea. Roș-negrii au irosit însă trei ocazii uriașe, exasperându-l pe Șumudică. După o asemenea ratare, antrenorul s-a aruncat în genunchi.

Marius Șumudică, nervos pe VAR

Marea lovitură primită de Șumudică a venit în minutul 87, când VAR i-a anulat golul lui Twumasi (fault în atac). Iar în prelungiri, Fener a mai punctat o dată. Muriqi, 0-2. Kosovarul a fost și eliminat 3 minute mai târziu.

Gaziantep rămâne pe locul 9, cu 24 de puncte, 10 deasupra zonei retrogradării

Gaziantep - Fenerbahce 0-2

Gaziantep: Guvenc - Ceylan, Kana, Toșca, Junior Morais - Jefferson, Djilobodhi - Diarra, Chibsah, Kayode - Ozer
Antrenor: Marius Șumudică

Fenerbahce: Bayindir - Isla, Aziz, Siqueira, Dirar - Luiz Gustavo, Emre - Tufan, Kruse, Cigerci, Muriqi
Antrenor: Ersun Yanal

Vezi și:

Augsburg - Dortmund 3-5 // VIDEO Erling Haaland, debut extraordinar » Gol după doar 3 minute! Și „hat-trick”!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!