INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Ghioane a marcat din nou pentru Dinamo Kiev!

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 decembrie 2008 00:00

Dinamo Kiev a trecut, vineri, în deplasare, de Illitchivets Mariupol, într-un meci restant din etapa a 16-a a campionatului Ucrainei, scor 4-3, partidă în care românul Tiberiu Ghioane a pasat decisiv la primul gol şi a reuşit să înscrie o dată, informează site-ul oficial al grupării ucrainiene.

Tiberiu Ghioane a fost titular la Dinamo Kiev şi a reuşit să marcheze golul patru al ucrainienilor, în minutul 75 al partidei, el fiind înlocuit în ultimul minut al meciului cu Morozyuk.

Celelalte goluri ale lui Dinamo Kiev au fost marcate de Bangoura (16), dintr-o pasă a lui Ghioane, Milevsky (23) şi Aliyev (39).

În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev s-a distanţat în fruntea clasamentului din Ucraina şi ocupă primul loc, cu 43 de puncte după disputarea a 17 partide. De partea cealaltă, Illitchivets Mariupol ocupă poziţia a 14-a, cu doar 12 puncte.