INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Ghioane a marcat un gol pentru Dinamo Kiev în meciul cu Zorya, scor 5-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 octombrie 2008 00:00

Echipa Dinamo Kiev a învins, vineri, pe teren propriu, gruparea Zorya, scor 5-0, într-o partidă din etapa a 11-a a campionatului Ucrainei, unul dintre goluri fiind marcat de mijlocaşul român Tiberiu Ghioane, informează site-ul oficial al ucrainienilor.

Mijlocaşul român Tiberiu Ghioane a fost integralist pentru Dinamo Kiev şi a reuşit să marcheze golul trei, în minutul 10 al partidei, el mai ratând şi o mare ocazie în ultimele minute ale jocului. În urma acestei reuşite românul a ajuns la patru goluri marcate pentru gruparea sa în campionatul intern.

Celelalte meciuri ale etapei a 11-a din campionatul Ucrainei se vor disputa sâmbătă şi duminică, după următorul program: Şahtior Doneţk-Krivoi Rog, FC Lvov-FC Harkov, Illitchivets Mariopol-Cernomoreţ Odessa, Metalist Harkov-Arsenal Kiev, Dnepr Dnepropetrovsk-Metalurg Doneţk, Tavrya Simferopol-Karpat Lvov, Vorskla Poltava-Metalurg-Zaporoje.

Clasament: 1. Dinamo Kiev 28p (11 jocuri), 2. Metalurg Doneţk 25p, 3. Metalist Harkov 18p ... 7. Dnepr Dnepropetrovsk 15p ... 10. Şahtior 12p.

Sursa: NewsIn