INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

Ianis Hagi s-a accidentat în cel mai recent meci jucat de Rangers » Primele informații

Ianis Hagi, accidentat în Rangers - Stirling 4-0 // foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 ianuarie 2022 07:10 / Actualizat sambata, 22 ianuarie 2022 09:37

Ianis Hagi (23 de ani) a ieșit accidentat din meciul Rangers - Stirling 4-0, din „16-imile” Cupei Scoției.

Titular în meciul cu echipa de liga a 3-a din Scoția, Ianis a rezistat pe teren mai puțin de 15 minute.

În minutul 11, mijlocașul român s-a ciocnit cu Jordan McGregor, unul dintre fundașii oaspeților.

Deian Sorescu a fost prezentat la noua lui echipă! » Cum arată fostul dinamovist în echipament roşu-albastru
POLONIA

Ianis Hagi, accidentat în meciul din Cupa Scoției

Ianis s-a lovit la genunchi și a acuzat dureri puternice, motiv pentru care s-a întins pe gazon. El a primit îngrijiri din partea echipei medicale, dar nu a putut continua partida și a fost înlocuit, potrivit Football Scotland.

Încurajator este că Hagi a ieșit de pe teren pe picioarele sale, deși călca cu prudență.

Accidentarea lui Ianis este singurul lucru negativ de astăzi. Va trebui să așteptăm până mâine (n.r. - sâmbătă) să aflăm cât de serioasă e accidentarea.

- Giovanni van Bronckhorst, antrenor Rangers

Fără Ianis, Rangers s-a calificat fără emoții în optimile Cupei. Cele 4 goluri au fost înscrise de Lowry (minutul 31), Tavernier (minutul 37, din penalty), Itten (59) și Sakala (86).

În acest sezon, Ianis Hagi a jucat 27 de meciuri în toate competițiile, în care a înscris de 4 ori și a oferit 4 pase de gol.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Dennis Politic a ajuns în Serie B și luptă pentru promovarea în eșalonul de elită din Italia: „Sunt foarte mulțumit”

Abia refăcut după o accidentare, Ansu Fati a suferit o recidivă în meciul de Cupă » Cât va lipsi