INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Înfrângere pentru Rednic în fața lui Stanciu! Anderlecht a câștigat chinuit meciul împotriva românului

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 21:05

Cu Nicolae Stanciu titular, Anderlecht a câștigat cu emoții meciul de pe terenul lui Mouscron, formație antrenată de Mircea Rednic, scor 2-1.

Violeții au deschis scorul în minutul 42, prin Bruno, însă formația lui Mircea Rednic a egalat în minutul 52 prin Govea.

Dorin Rotariu, care a fost titular la gazde, a părăsit terenul în minutul 64. Și Stanciu a fost schimbat în minutul 77, în timp ce Chipciu n-a fost utilizat.

Golul victoriei a venit în minutul 80, când Onyekuru a fost servit de Hanni. Anderlecht a adunat 28 de puncte și e pe locul 3. E cu 5 puncte în spatele lui Club Brugge, care are și un meci mai puțin.

Mouscron rămâne cu 19 puncte, e pe locul 9, la egalitate cu Waregem, St. Liege și Genk. Are 4 înfrângeri în ultimele 5 partide.