INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GOLURI

Le merge bine » După George Pușcaș, Florentin Matei și Lucian Goian au înscris azi

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 februarie 2020 20:38

Nu doar lui George Pușcaș i-a mers bine în acest week-end. Alți doi români care evoluează în străinătate au punctat pentru echipele lor.

Florentin Matei, fostul mijlocaș de la FCSB și Astra Giurgiu, a punctat pentru Apollon Limassol, în victoria reușită cu 3-1 cu Nea Salamina, într-un meci din campionatul Ciprului. Jucătorul de 26 de ani a înscris în minutul 64, la scorul de 1-1.

Tot azi, Lucian Goian (37 de ani) a înscris pentru indienii de la Chennaiyin FC în victoria categorică reușită pe teren propriu cu Goa, scor 4-1. Fostul dinamovist a deschis scorul în minutul 54.

VIDEO // Q&A cu Lucian Goian, la GSP Live

Vezi și:

VIDEO George Pușcaș, palmă pentru contestatari! Gol SUPERB și assist cu Barnsley

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”