INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NICO E ŞEF ÎN FRANŢA

Lider cu Auxerre în Ligue 1!

Articol de - Publicat duminica, 21 martie 2010 00:00

Victoria cu Le Mans (2-1) de aseară a propulsat-o pe Auxerre, echipa lui Daniel Niculae, pe primul loc în campionatul francez. Titularizat în atac de antrenorul Jean Fernandez, fostul rapidist a fost înlocuit în minutul 72, primind nota 5 pentru evoluţie în cotidianul "L'Equipe".

"Nico" a pierdut doar 18 baloane dintre cele 45 jucate şi a dat 17 pase bune din 28 de încercări. Auxerre a cîştigat graţie reuşitelor lui Pedretti şi Jelen, polonezul marcînd în prelungiri la un singur minut distanţă de punctul egalizator al oaspeţilor consemnat în minutul 91! Trupa lui Niculae are 55 de puncte din 29 de meciuri, cu două mai multe decît campioana Bordeaux, care are însă două partide jucate mai puţin.