INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Kayserispor - Alanyaspor 1-1 » Echipa lui Dan Petrescu ratează a doua victorie consecutivă: Săpunaru a fost eliminat

Dan Petrescu (53 de ani) +8   FOTO
Dan Petrescu (53 de ani)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 14:38 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 14:38

Kayserispor, echipa lui Dan Petrescu, a terminat la egalitate cu Alanyaspor, scor 1-1. Cristian Săpunaru a fost eliminat în minutul 78. Partida a putut fi urmărită în format liveSCORE pe GSP.ro.

• În partida din tur, Alanyaspor a învins cu 2-0 Kayserispor, după ce Adam Bareiro a înscris o „dublă”.

După o primă repriză echilibrată și lipsită de acțiuni care să pună în pericol schimbarea tabelei de marcaj, Kayserispor a deschis scorul în minutul 55 prin Maglica

Când jocul părea să se îndrepte spre o nouă victorie pentru echipa lui Dan Petrescu, spiritele s-au încins, iar Cristian Săpunaru a fost eliminat pentru două galbene primite într-un interval de doar opt minute. La doar un minut după eliminarea sa, Tzavellas a egalat pentru Alanyaspor și a stabilit astfel scorul final al partidei.

Kayserispor - Alanyaspor, echipele de start:

KAYSERISPOR: Alemdar - Benich, Demirok, Săpunaru, Kvrzic - Campanharo, Muhar - Pedro Henrique, Avramovski, Lennon - Maglica
Rezerve: Cipe - Attamah, Civelek, Kolovetsios, Korkmaz, Luckassen, Parlak, Paz, Sabovic, Subasi
Antrenor: Dan Petrescu

ALANYASPOR: Marafona - Moubandje, Tzavellas, Caulker, Aksoy - Siopis, Gunes - Kadzior, Kutlu, Pektemek - Babacar
Rezerve: Kirintili - Acar, Bareiro, Bekiroglu, Bingol, Davidson, Gulselam, Juanfran, Karaca, Ucan
Antrenor: Cagdaș Atan

VIDEO. Vali Negru, episod amuzant cu Dan Petrescu: „Tot vestiarul mirosea a parfum”

Rizespor - Kasimpașa 1-1. Marius Șumudică, egalat în prelungiri! Antrenorul român a privit meciul din tribune

Gabi Matei a plecat de la FC Argeș și a ajuns în liga a doua » Cu ce echipă a semnat fostul campion cu FCSB