INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ

LUDOGOREȚ - BOTEV VRATSA 2-0 // Claudiu Keșeru și Cosmin Moți, goluri pentru Ludogoreț! 4 români au fost titulari

Cosmin Moți // FOTO: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 martie 2019 17:04

Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au punctat pentru Ludogoreț în meciul pe care campioana en-titre a Bulgariei l-a câștigat pe teren propriu cu Botev Vratsa, scor 2-0.

Golurile lui Ludogoreț au fost reușite de Cosmin Moți, în minutul 33, și de Claudiu Keșeru, în minutul 38. Cu golul de azi, Keșeru a ajuns la 17 reușite stagionale și se situează pe primul loc în clasamentul golgeterilor.

Pe teren se află și Dragoș Grigore și Adi Popa. Fundașul care face pereche cu Cosmin Moți a revenit după o accidentare de lungă durată, în timp ce Adi Popa bifează azi primul meci ca titular.

Plamen Iliev, fostul goalkeeper de la FC Botoșani și Astra, e titular în poarta lui Ludogoreț.

Ludogoreț e pe primul loc în Bulgaria, cuu 53 de puncte, și s-a distanțat la cinci lungimi de CSKA Sofia în cazul unui triumf astăzi.

Dragoș Grigore, Cosmin Moți și Claudiu Keșeru se află pe lista preliminară a stranierilor convocați de Cosmin Contra pentru meciurile cu Suedia și Insulele Feroe, din startul preliminariilor pentru EURO 2020. Lista completă, AICI!

Ce au făcut stranierii în week-end:

ORLANDO CITY - NEW YORK CITY 2-2 // VIDEO+FOTO Alexandru Mitriță, debut ideal în MLS! Pasă SUPERBĂ de gol și evoluție entuziasmantă!

Brighton - Huddersfield 1-0 // VIDEO+FOTO Gol de 3 puncte pentru Florin Andone!

Alexandru Maxim nu primește șanse nici în acest sezon » A jucat 11 minute în înfrângerea cu Hertha

Dorin Rotariu, primul trofeu al carierei! A câștigat Supercupa Kazahastanului la debutul pentru FC Astana

PALERMO - LECCE 2-1 // VIDEO Veste extraordinară pentru Cosmin Contra: George Pușcaș a înscris din nou în Serie B!

STANDARD LIEGE - MOUSCRON 1-1 // Răzvan Marin, gol superb în egalul lui Standard contra fostei formații a lui Mircea Rednic

VIDEO Ironia lui Gicu Grozav după ce a repetat execuția pentru care Rednic l-a dat afară de la Dinamo: „Las asta aici pentru un prieten” ;)

Totul despre Vasile Mogoș, surpriza lui Contra: înnebunit după manele, dar face pe frizerul + a fost la un pas să ajungă în Liga 1 :)