STRANIERI  ·  VFB STUTTGART

Marica s-a accidentat! Vezi ce au făcut românii în etapa din Bundesliga!

Sambata, 13 Decembrie 2008

Titular la Stuttgart în jocul cu Bayern, internaţionalul român nu a rezistat decît 33 de minute în teren. Marica s-a accidentat după un contact cu Lucio şi a fost înlocuit cu vedeta Mario Gomez.

Atacantul a reuşit o primă jumătate de oră nu foarte bună, în care a tras un şut la poartă, a trimis 4 pase bune şi a recuperat o singură minge.

Chiar şi fără el, VFB a scos un punct în faţa liderului Bayern Munchen, 2-2, graţie golurilor înscrise de Kedira (45, 90), care mai întîi a deschis scorul, apoi a adus punctul după revenirea bavarezilor (Borowski 48, Toni 66).

Emil Jula a evoluat 31 de minute în remiza obţinută de Energie Cottbus la Leverkusen, în timp ce Sergiu Radu a rămas pe teren 82 de minute la victoria lui FC Koln pe terenul lui Bochum. Integralist la Hertha Berlin, Max Nicu a deschis scorul pentru echipa sa în 4-0 cu Karlsruher.