INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Nicolae Stanciu face show în China! Gol și pasă de gol pentru mijlocașul român

Stanciu, Captura

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 iunie 2022 11:21 / Actualizat duminica, 26 iunie 2022 12:40

Nicolae Stanciu (29 de ani) își continuă parcursul excelent din China. Mijlocașul român a ajuns la trei goluri și 4 pase decisive în 6 meciuri disputate în acest sezon, după ce Wuhan Three a învins-o pe Hebei, scor final 5-0.

La meciul Wuhan Three Towns - Hebei, în minutul 24, Stanciu a pasat decisiv la golul 2 al echipei sale. Românul a centrat din corner, iar Ademilson a reușit o finalizare excelentă.

Ce lovitură a încercat Gigi Becali: a ofertat un fundaș de 1,98 metri aflat sub contract cu Atalanta! Și CFR Cluj a intrat pe fir
FCSB

Gol și pasă de gol pentru Stanciu

Nicolae Stanciu și-a continuat evoluția bună din această partidă, iar în minutul 35, fostul jucător al Slaviei Praga a reușit să-și treacă numele pe lista marcatorilor cu un șut de la marginea careului. Primul gol a fost marcat de Marcao în minutul 3.

Stanciu a început partida ca titular, însă a fost înlocuit cu Yifei Sang în minutul 55. Etapa trecută, la 2-1 cu Shanghai Port, a oferit o pasă de gol.

Wuhan Three Towns se menține pe primul loc în campionatul chinez, cu 16 puncte în 6 etape, 2 peste Henan Songshan Longmen.