INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

Nicu: "Nu pot să mă bucur"

gazeta de duminica, Max Nicu

Articol de GSP - Publicat luni, 14 septembrie 2009 00:00

Deşi a înscris golul Herthei în deplasarea de la Mainz (1-2), aşa cum a relatat şi Gazeta de duminică, Maximilian Nicu era foarte supărat după meci. "Nici nu pot să mă bucur de această reuşită. După 75 de minute am pierdut ordinea pe teren, iar din momentul în care am fost egalaţi nu ne-a mai ieşit absolut nimic", s-a plîns "tricolorul". Introdus în minutul 13, Nicu a marcat primul său gol în acest sezon şi al 3-lea în Bundesliga, unde a debutat stagiunea trecută. (Aurelian Botezatu)

Gol Ropotan
Adrian Ropotan i-a adus un punct lui Dinamo Moscova în derby-ul cu Spartak (1-1). Ex-dinamovistul a deschis scorul în debut (8), dar reuşita sa n-a fost de ajuns pentru victorie. Oaspeţii au revenit puternic în partea secundă şi au punctat prin Bajenov cu un sfert de oră înaintea finalului. Ropotan a luat şi un "galben", în minutul 83.

Boloni fără căpitan
Cu Malines, scor 2-0, Standardul lui Ladislau Boloni a bifat a doua victorie în acest campionat, prima pe teren propriu. Tehnicianul român nu s-a putut bucura totuşi pe deplin. Căpitanul său, Steven Defour, a suferit o factură de metatarsian şi va absenta de pe gazon circa trei luni.