INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

VIDEO Moruțan, meci fantastic în Italia! A contribuit decisiv la două goluri și s-a apropiat de play-off

Olimpiu Moruțan (23 de ani, mijlocaș ofensiv) a reușit două pase decisive în partida Pisa - Ternana 3-1, duel contând pentru etapa #14 din Serie A.

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 noiembrie 2022 21:10 / Actualizat duminica, 27 noiembrie 2022 08:41

Olimpiu Moruțan (23 de ani, mijlocaș ofensiv) a reușit două pase decisive în partida Pisa - Ternana 3-1, duel contând pentru etapa #14 din Serie B.

Pisa a marcat toate cele 3 goluri în primele 40 de minute. Moruțan are o contribuție uriașă la prima reușită, din dreptul lui Tramoni. Olimpiu a scăpat în flancul drept și și-a ridiculizat doi adversari, înainte să-i ofere pe tavă golul extremei franceze.

Reporterii GSP au fost pe stadion la Argentina - Mexic » Messi ține „pumele” în viață! Gol și assist într-un nou meci slab al sud-americanilor
ARGENTINA - MEXIC 2-0

Olimpiu Moruțan, meci excelent la Pisa

Moruțan a oferit, de asemenea, un assist și la golul de 3-0, izbutit de Federico Barba, aflat la capătul unei faze fixe executate la bara a doua de fostul jucător al FCSB-ului.

Olimpiu Moruțan a stat pe teren până în minutul 86, când a fost schimbat cu un alt român, Adrian Rus. Marius Marin a bifat și el 20 de minute.

Grație acestui succes, Pisa, locul 10 în Serie B, s-a apropiat la două puncte de zona play-off-ului.

Parma a pierdut acasă

Tot astăzi, Parma, la care Dennis Man a fost titular, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2 cu Modena. Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 68.

4e locul ocupat de Parma în Serie B, la 4 lungimi în fața celor de la Pisa

Match Quiz Germany vs Spain
Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Germany vs Spain și poți câștiga 1.200 de lei cash! Premii totale de 4.000 de lei.

VIDEO. Olimpiu Moruțan: „Vreau să arăt că merit să fiu la echipa națională”

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Franța, prima echipă calificată în optimile Campionatului Mondial! Mbappe a strălucit cu Danemarca
Franța - Danemarca 2-1
Ce n-a văzut Las Vegas! Cum a putut să apară îmbrăcată Georgina Rodriguez, logodnica lui Cristiano Ronaldo